D-Link DSL G664T

Zpět

Nastavení protokolu PPPoA/PPPoE

Modem D-Link G664T se může připojovat k internetu prostřednictvím dvou protokolů: staršího PPPoA a novějšího PPPoE. Pro konfiguraci modemu je třeba vědět, na kterém protokolu je linka zřízena.

Obecně platí, že linky zřízené:

 • před 1. dubnem 2005 mají konfiguraci protokolu PPPoA a zapouzdření VC MUX
 • po 1. dubnu 2005 mají konfigurací protokolu PPPoE a zapouzdřením LLC
 1. V okně síťová připojení klikněte pravým tlačítkem myši na ikonku LAN, z kontextového menu vyberte Vlastnosti. Na záložce Obecné poklepejte na Protokol sítě TCP/IP.

 2. Vyberte Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky, klikněte na tlačítko OK.

 3. Nyní můžete vstoupit do prostředí webové konfigurace modemu na adrese 10.0.0.138. Stačí kliknout na odkaz, případně adresu zadat do internetového prohlížeče.

 4. Jako přihlašovací jméno zadejte admin, jako heslo zadejte rovněž admin. Klikněte na Login.

 5. Po přihlášení klikněte na záložku Setup.

 6. Klikněte na tlačítko Connection1 - zobrazí se konfigurace připojení.

 7. Nastavení PPPoA (PPP over ATM). Položka Name je pouze pojmenování připojení, můžete zvolit jakýkoliv název připojení. Z roletového menu Type vyberte PPPoA. V řádce Encapsulation překlikněte na VC, VPI 8 VCI 48.Vyplňte uživatelské jméno a heslo. Klikněte na tlačítko Apply.

 8. Nastavení PPPoE (PPP over ETHERNET). Položka Name je pouze pojmenování připojení, můžete zvolit jakýkoliv název připojení. Z roletového menu Type vyberte PPPoE. Vyplňte VPI 8 VCI 48.Vyplňte uživatelské jméno a heslo. Klikněte na tlačítko Apply.

 9. Uložení konfigurace. Klikněte na záložku Tools, v levém menu poklepejte na odkaz System Commands a v otevřeném okně klikněte na Save All.

 10. Pokud se modem automaticky nepřipojil, klikněte na záložku Status, v levé části menu poklepejte na odkaz Connection Status, pokud je Status Disconnect klikněte na tlačítko Connect, modem se připojí.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies