D-Link DSL G664T

Zpět

Nastaveni WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu včetně spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese 10.0.0.138.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

[Screen 1]

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno "admin", heslo je také "admin".

[Screen 2]

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Setup a potom v levém svislém menu Wireless. Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací WiFi sítě.

[Screen 3]

Na této konfigurační stránce v prvním řádku zaškrtněte Enable AP. Do dalšího řádku SSID napište název vaší bezdrátové sítě. Název můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později vyhledávat vaši WiFi síť na počítači.

V řádku Security vyberte volbu WPA. Potom až na konci zaškrtněte volbu PSK String a vedle do řádku String napište heslo, kterým bude zabezpečena vaše WiFi síť. Heslo můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery nebo diakritiku. Kliknutím na tlačítko Apply se začne konfigurace ukládat a WiFi síť aktivovat.

Pokud je nutné, aby byla WiFi síť nezabezpečená (volně přístupná všem), vyberte v řádku Security volbu None.

[Screen 4]

Jakmile se stránka aktualizuje, je vaše WiFi síť aktivní.
Pokud vše proběhlo v pořádku, rozsvítila se na modemu kontrolka WLAN.

Posledním krokem je uložení aktuálního nastavení. V horním vodorovném menu zvolte Tools a potom v levém svislém menu položku System Commands. Kliknutím na tlačítko Save All modem nastavení uloží.

[Screen 5]

Klikněte na Back, potom v levém svislém menu na Logout a potvrďte OK.
Veškeré nastavení modemu je hotové a můžete okno prohlížeče s webovou konfigurací zavřít.

Nyní je na modemu WiFi síť nastavena, můžete odpojit síťový kabel a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies