D-Link DSL G684T

Zpět

Nastavení WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu včetně zabezpečení bezdrátové sítě se provádí v prostředí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte na adrese http://10.0.0.138. Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo nezměnili, platí standardní uživatelské jméno admin a heslo také admin.

Nastavení WiFi D-Link 684T

Možnosti aktivací bezdrátové sítě:

Z následujících možností vyberte variantu, která vám nejlépe vyhovuje.

Pozn.: Při nastavení jakéhokoli zabezpečení musí být stejným způsobem nastavena také všechna ostatní zařízení v síti, aby s modemem mohla komunikovat.

 

Nezabezpečená síť bez šifrování

Ve webové konfiguraci klikněte na záložku Home a poté zvolte v levém menu volbu Wireless. Zde je nutné zaškrtnout volbu Enable AP, zadejte název vaší bezdrátové sítě do políčka SSID. Nastavte Security na None. Zadané údaje potvrďte tlačítkem Apply.

Pro uložení změn a restart modemu klikněte na záložku Tools, v levém menu zvolte volbu System a zde klikněte na volbu Save and Reboot.

Zabezpečená síť pomocí přístupového seznamu povolených fyzických adres

Ve webové konfiguraci klikněte na záložku Home a poté zvolte v levém menu volbu Wireless. Zde je nutné zaškrtnout volbu Enable AP, zadejte název v aší bezdrátové sítě do políčka SSID. Nastavte Security na None. Zadané údaje potvrďte tlačítkem Apply.

Pro aktivaci zabezpečení dle přístupového seznamu klikněte na záložku Advanced a poté zvolte v levém menu volbu Wireless Management. Zde je nutné zvolit Access List, poté zaškrtnout volbu Enable Access List, zvolit Allow (povolit všem ze seznamu) a do políčka Mac Address zadat fyzickou adresu povoleného síťového adaptéru. Pokud nevíte, jak zjistit svou fyzickou adresu, klikněte zde.

Kliknutím na tlačítko Add dojde k přidání do seznamu adres.

Pro uložení změn a restart modemu klikněte na záložku Tools, v levém menu zvolte volbu Systém a zde klikněte na volbu Save and Reboot.

Zabezpečená síť pomocí WEP šifrování

Ve webové konfiguraci klikněte na záložku Home a poté zvolte v levém menu volbu Wireless. Zde je nutné zaškrtnout volbu Enable AP, zadejte název vaší bezdrátové sítě do políčka SSID. Nastavte Security na WEP, zvolte Authentication Type: Open. Klikněte na první pozici klíče a zadejte klíč v tvaru hexa čísla – např: 12500BDA67 pro 64bitový klíč. Zadané údaje potvrďte tlačítkem Apply.

Pro uložení změn a restart modemu klikněte na záložku Tools, v levém menu zvolte volbu System a zde klikněte na volbu Save and Reboot.

Zabezpečená síť pomocí WPA šifrování

Ve webové konfiguraci klikněte na záložku Home a poté zvolte v levém menu volbu Wireless. Zde je nutné zaškrtnout volbu Enable AP, zadejte název vaší bezdrátové sítě do políčka SSID. Nastavte Security na WPA. Zadejte klíč v tvaru textového řetězce v délce až 63 znaků do položky PSK String String. Zadané údaje potvrďte tlačítkem Apply.

Pro uložení změn a restart modemu klikněte na záložku Tools, v levém menu zvolte volbu System a zde klikněte na volbu Save and Reboot.

Některé další možnosti pro zabezpečení WiFi

Nastavení úrovně signálu

Úroveň signálu nastavte, pokud potřebujete pokrýt signálem pouze určitý prostor, tedy nevolit maximální možné vysílání. Pro nastavení klikněte na záložku Advanced, poté v levém menu volba Wireless Performance a zde změňte hodnotu Antenna transmit power podle potřeby.

Skryté SSID

Pokud nechcete vysílat SSID, které identifikuje vaší síť, je nutné aktivovat volbu Hidden SSID.
Pro nastavení klikněte na záložku Advanced, poté v levém menu volba Wireless Performance a zde zaškrtněte volbu Hidden SSID.

Změna údajů do konfigurace

Přihlašovací jméno a heslo pro přístup do webové konfigurace doporučujeme změnit. Pokud ovšem heslo zapomenete, budete muset modem pro nové přihlášení do konfigurace vyresetovat a ztratíte veškerá nastavení modemu. Pro změnu hesla klikněte na záložku Tools, poté volba v levém menu volba Admin a zde zadejte nové heslo do položky New Password a také Confirm Password. Potvrďte tlačítkem Apply v dolní části stránky.

Připojení stanice k bezdrátové síti

Používáte-li Windows XP s nainstalovaným Service Pack 2, je možné pro připojení použít integrované standardní rozhraní pro bezdrátové připojení k síti. Je-li váš WiFi adaptér v systému aktivní, klikněte pravým tlačítkem v pravém dolním rohu na ikonu bezdrátového připojení a zvolte Zobrazit bezdrátové sítě k dispozici.

V okně Bezdrátové připojení klikněte v pravém horním rohu na volbu Aktualizovat seznam sítí.

V zobrazeném seznamu dostupných sítí zvolte svou síť (zobrazí se vyplněné SSID, pokud jste zobrazení SSID nezakázali) a klikněte na tlačítko Připojit.

Případnou další výzvu potvrďte. V případě, že se připojujete k zabezpečené síti, budete vyzváni pro zadání klíče, který jste si v modemu nastavili pro přístup do zabezpečené sítě.

Pozn.: Pro připojení bezdrátové sítě se zabezpečením WPA/WPA2 integrovaným standardním rozhraním ve Windows XP je nutné do systému doinstalovat aktualizaci – KB893357, která tuto podporu do systému přidává.

KB893357 - odkaz pro stažení aktualizace

Zjištění fyzické adresy bezdrátového adaptéru 

Fyzickou adresu v systému Windows XP/2000 zjistíte např. v příkazovém řádku. Příkazový řádek otevřete pomocí > Start > Spustit > zadejte do textového pole Otevřít "cmd" a potvrďte pomocí "OK". V otevřeném okně příkazového řádku zadejte příkaz "ipconfig /all" a potvrďte klávesou Enter. Ve výpisu "Konfigurace protokolu IP systému Windows" vyhledejte část pro "Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti" a zde si poznamenejte fyzickou adresu Bezdrátového adaptéru pro budoucí zadání do webové konfigurace modemu.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies