D-Link DSL G684T

Zpět

Upgrade firmware

Upgradovat firmware modemu D-Link 684T můžete snadno prostřednictvím webové konfigurace. Nejdříve je nutné nový firmware stáhnout – nejnovější firmware najdete v sekci Ke stažení. Rozbalte ZIP archiv, ve kterém je firmware zabalený, a uložte soubor na disk počítače. Vrátíte se k němu později během webové konfigurace.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené Wi-Fi připojení, bude nutné ho po upgradu firmwaru nastavit znovu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese 10.0.0.138.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

[Screen 1]

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno "admin", heslo je také "admin".

[Screen 2]

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Tools a potom v levém svislém menu položku Firmware. Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmwaru.

3

Zde v řádku Current Firmware Version vidíte aktuální verzi firmwaru.
Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte soubor firmwaru, který jste si na začátku stáhli a uložili na disk počítače. Tlačítkem Apply pak zahájíte upgrade firmwaru.

4

Během probíhajícího upgradu modem nevypínejte, neodpojujte od napájení ani neměňte jeho zapojení! Upgrade bude trvat cca 2 až 4 minuty.

Po dokončení se modem automaticky restartuje a bude opět možné vstoupit do webové konfigurace, kde můžete případně zkontrolovat verzi firmwaru (v sekci Tools položka Firmware, řádek Current Firmware Version).

Po každém upgradu se doporučuje modem resetovat do továrního nastavení.
Reset je možné provést pomocí jakéhokoli dlouhého tenkého předmětu (párátko, kancelářská sponka, atd.). Zezadu je na modemu malý otvor s nápisem Reset, kam zastrčíte párátko a podržíte stisknuté cca 10 vteřin. Kontrolky na modemu začnou postupně zhasínat. Po 10 vteřinách stisk uvolněte a počkejte cca 1 až 2 minuty, než se kontrolky na modemu opět ustálí.

Poté se opět na adrese 10.0.0.138 přihlaste do webové konfigurace modemu.
V horním vodorovném menu zvolte Home a potom v levém svislém menu položku WAN. V prvním řádku PVC zvolte PVC0, v řádcích Username a Password vše vymažte a do obou řádků napište O2. Vše uložte kliknutím na Apply.

5

Posledním krokem je uložení aktuálního nastavení a restart modemu. V horním vodorovném menu zvolte Tools a potom v levém svislém menu položku System. Klikněte na tlačítko Save and Reboot a potvrďte kliknutím na OK. Modem nastavení uloží a automaticky se restartuje.

6

Jakmile znovu naběhne, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče s webovou konfigurací zavřít.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies