CellPipe 22A BX/FX

Zpět

Nastavení

Nastavení protokolu PPPoA/PPPoE

Modem CellPipe 22A BX/FX se může připojovat k internetu prostřednictvím dvou protokolů: staršího PPPoA a novějšího PPPoE. Pro konfiguraci modemu je třeba vědět, na kterém protokolu je linka zřízena.

Obecně platí, že linky zřízené:

  • před 1. dubnem 2005 mají konfiguraci protokolu PPPoA a zapouzdření VC MUX
  • po 1. dubnu 2005 mají konfigurací protokolu PPPoE a zapouzdřením LLC

Konfigurace modemu se provádí pomocí internetového prohlížeče. Pokud jste v minulosti změnili u modemu IP adresu nebo uživatelské jméno a heslo pro zabezpečení konfigurace, je potřeba nahradit přihlašovací údaje v bodu 1. a 2. vámi upravenými údaji.

  1. Do řádku adresa internetového prohlížeče zadejte IP adresu modemu ve formátu http://10.0.0.138 (uvedená IP adresa platí pro modem s konfigurací při dodání).
  2. Modem vyžaduje přihlášení pomocí jména a hesla “ root / root ” (uvedené přihlašovací jméno a heslo platí pro modem s konfiguraci při dodání ).

  3. na záložce Home zvolte Quick Configuration

  4. Dle konfigurace vaší linky změňte Encapsulation na PPPoA VC-Mux nebo PPPoE LLC a potvrďte tlačítkem Submit

  5. Na závěr vyberte záložku Admin, nabídku Commit & Reboot a stlačte tlačítko Commit.

Na záložce Home si můžete zkontrolovat úspěšnost konfigurace. V části WAN Interfaces - Interface ppp-0 je přidělena veřejná IP adresa a v Status je indikátor stavu zelený.

Nezapomeňte zabezpečit svůj modem proti útokům z internetu vhodným nastavením Firewallu a IP Filteru na záložce Services.

Pokud provádíte konfiguraci Přihlašovacího jména a hesla, je potřeba po přihlášení modemu na internet provést u všech připojených počítačů obnovení přidělených IP adres (např. restartem počítače).

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies