Comtrend VR-3026e v2

Zpět

Povolení funkce DMZ

Z výroby je modem Comtrend VR-3026e nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je možné povolit vzdálený přístup přes všechny komunikační porty hromadně, pomocí funkce DMZ.

V případě, že znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, je vhodné, místo funkce DMZ, použít nastavení NAT – Virtual Server.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Advanced Setup, následně NAT a nakonec DMZ Host.

Po pravé straně se zobrazí stránka pro nastavení funkce DMZ. Do řádku DMZ Host IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti a nastavení uložte kliknutím na tlačítko Save/Apply.

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a funkce DMZ bude aktivní. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies