Comtrend VR-3026e v2

Zpět

Nastavení NATu – Virtual Server

Z výroby je modem Comtrend VR-3026e nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci DMZ.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Advanced Setup, následně Security a nakonec Virtual Servers. Po pravé straně se zobrazí nastavení NATu. Pro přidání nového pravidla klikněte na tlačítko Add.

Nejdříve zaškrtněte volbu Choose All Interface.

V řádku Select a Service vyberte ze seznamu službu, pro kterou chcete vytvořit nové pravidlo. Poté do pole Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. A nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Apply/Save.

V případě, že vám ani jedna z přednastavených služeb v řádku Service Name nevyhovuje, zvolte možnost Custom Service, která vám umožní nastavit vlastní pravidlo.

Nejdříve v řádku Custom Service vyplňte do textového pole název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, z jakého důvodu jste pravidlo vytvářeli. Dále do pole Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti.

Nyní je potřeba nastavit komunikační porty.

Do polí External Port Start a External Port End vepište číslo portu, případně rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Dále v poli Protocol zvolte možnost TCP/UDP. Nakonec do polí Internal Port Start a Internal Port End vepište stejná čísla portů jako v předchozím kroku a veškeré nastavené hodnoty uložte tlačítkem Apply/Save.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte dva nové řádky s vaším právě vytvořeným pravidlem.

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies