Comtrend VR-3026e v2

Zpět

Upgrade firmware – IPv6

Upgradovat firmware modemu Comtrend VR-3026e můžete snadno prostřednictvím webové konfigurace.

Nejdříve je nutné stáhnout firmware upravený pro IPv6 – najdete ho v záložce Ke stažení. Uložte soubor na disk počítače, vrátíte se k němu později během konfigurace modemu.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené WiFi připojení, bude nutné ho po upgradu firmwaru nastavit znovu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

screen1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

screen2

Po přihlášení vidíte na titulní stránce v řádku Software Version aktuální verzi firmwaru.

Pokud vidíte v řádku Software version verzi firmwaru s označením G641-406TO2A-C05_R02.B2pvC035l.d24_2012-06-22, znamená to, že váš modem již firmware s podporou IPv6 obsahuje, a tak není nutné provádět upgrade. Zbývá už jen provést reset do továrního nastavení a povolit podporu IPv6.

screen3

V levém svislém menu vyberte položku Management a následně Update Software.

Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmwaru. Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte soubor firmwaru (s koncovkou .bin), který jste si na začátku stáhli a uložili na disk počítače. Tlačítkem Update Software pak zahájíte upgrade firmwaru.

screen4

Během probíhajícího upgradu modem nevypínejte, neodpojujte od napájení ani neměňte jeho zapojení! Upgrade může trvat až 10 minut. Buďte tedy trpěliví.

screen5

Po dokončení se modem automaticky restartuje a bude opět možné vstoupit do webové konfigurace, kde můžete případně zkontrolovat verzi firmwaru (na titulní stránce v řádku Software Version).

Po každém upgradu firmwaru je potřeba modem resetovat do továrního nastavení.

Reset je možné provést pomocí jakéhokoli dlouhého tenkého předmětu (párátko, kancelářská sponka, atd.). Na přední straně modemu je vpravo malý otvor s nápisem Reset, kam zastrčíte párátko a podržíte stisknuté cca 15 vteřin. Kontrolky na modemu začnou postupně zhasínat. Po 15 vteřinách stisk uvolněte a počkejte cca 1 až 2 minuty, než se kontrolky modemu opět ustálí.

Teď už zbývá jen v modemu povolit podporu IPv6.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies