Comtrend VR-3031eu

Zpět

Povolení vzdálené správy modemu

Z výroby je modem Comtrend VR-3031eu nastaven tak, aby byl chráněn proti neoprávněnému přístupu z internetu. Pokud ovšem provádíte správu sítě a potřebujete do konfigurace modemu přistupovat vzdáleně přes internet, lze vzdálenou správu velmi jednoduše povolit.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Pokročilé nastavení, následně Security, dále IP Filtering a nakonecIncoming. Po pravé straně se zobrazí nastavení zabezpečení modemu. Pro přidání nového pravidla klikněte na tlačítko Přidat.

3

Nyní do prvního řádku Název filtru napište název pravidla. Název zvolte takový, abyste podle něj v budoucnu poznali, z jakého důvodu jste toto pravidlo vytvářeli. Název pravidla nesmí obsahovat mezery ani diakritiku.

Dále v řádku IP verze vyberte možnost IPv4, a v řádku Protokol zvolte položku TCP/UDP. Nakonec v řádku Cílový port vyplňte do textového pole číslo 80. Ostatní položky nechte tak, jak jsou a všechny změny uložte kliknutím na tlačítko Uložit/Použít.

V případě, že plánujete provádět vzdálenou správu modemu pouze z jednoho konkrétního místa, např. z práce, vyplňte navíc v řádku Zdrojová adresa IP do textového pole IP adresu, ze které chcete vzdálenou správu modemu provádět.

4

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a vzdálená správa modemu bude povolena. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete provádět správu modemu vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies