O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Comtrend VR-3031eu

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení

Všechna nastavení

Kompletní nastavení modemu včetně ručního spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu postupně položky Pokročilé nastavení, dále Wireless a nakonec Basic.

3

Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě. V prvním řádku zaškrtněte políčko Povolit Wireless. V sedmém řádku SSID smažte slovo „Internet_xx“ a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači. Ostatní možnosti nechte tak, jak jsou, a změny uložte kliknutím na tlačítko Uložit/Použít. Během několika vteřin se stránka aktualizuje a nastavení se uloží.

4

Nyní nastavte zabezpečení. V levém svislém menu zvolte položku Security, po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací zabezpečení. Ve spodní části okna v řádku Ověření v síti vyberte volbu WPA2-PSK. Do řádku WPA/WAPI heslo napište heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery ani diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Ověření v síti volbu Open.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou. Nyní už jen uložte nastavení kliknutím na tlačítko Uloži/Použít. Během několika vteřin se stránka aktualizuje a nastavení se uloží.

5

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu se rozsvítila kontrolka WiFi. Nyní je na modemu WiFi síť nastavena, můžete zavřít okno prohlížeče, odpojit síťový kabel a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies