D-Link DVA-G3671B/TO

Zpět

Povolení funkce DMZ

Z výroby je modem D-Link DVA-G3671b nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je možné povolit vzdálený přístup přes všechny komunikační porty hromadně, pomocí funkce DMZ.

V případě, že znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, je vhodné, místo funkce DMZ, použít nastavení Port Forwardingu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Přihlaste se tlačítkem Log In

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Advanced a následně v levém svislém menu položku DMZ.

Do řádku DMZ Host IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti a nastavení uložte kliknutím na tlačítko Apply.

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a funkce DMZ bude aktivní. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies