D-Link DVA-G3671B/TO

Zpět

Upgrade firmware

Upgradovat firmware modemu D-Link DVA-G3671b můžete snadno prostřednictvím webové konfigurace.

Nejdříve je nutné nový firmware stáhnout – nejnovější firmware najdete v záložce Ke stažení. Rozbalte ZIP archiv, ve kterém je firmware zabalený, a uložte soubor na disk počítače. Vrátíte se k němu později během webové konfigurace.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené WiFi připojení, bude nutné ho po upgradu firmwaru nastavit znovu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Přihlaste se tlačítkem Log In

Po přihlášení vidíte v pravém horním rohu v řádku Firmware Version aktuální verzi firmwaru. V horním vodorovném menu vyberte položku Maintenance a následně v levém svislém menu položku Firmware Update.

Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmwaru. Pomocí tlačítka Vybrat soubor vyhledejte soubor firmwaru (s koncovkou .bin), který jste si na začátku stáhli a uložili na disk počítače. Tlačítkem Update Software pak zahájíte upgrade firmwaru.

Během probíhajícího upgradu modem nevypínejte, neodpojujte od napájení ani neměňte jeho zapojení! Upgrade bude trvat cca 2 až 4 minuty.

Po dokončení se modem automaticky restartuje a bude opět možné vstoupit do webové konfigurace, kde můžete případně zkontrolovat verzi firmwaru (v pravém horním rohu v řádku Firmware Version).

Po každém upgradu firmwaru se doporučuje modem resetovat do továrního nastavení.

Reset je možné provést pomocí jakéhokoli dlouhého tenkého předmětu (párátko, kancelářská sponka, atd.). Na zadní straně modemu je vpravo malý otvor s nápisem Reset, kam zastrčíte párátko a podržíte stisknuté cca 15 vteřin. Kontrolky na modemu začnou postupně zhasínat. Po 15 vteřinách stisk uvolněte a počkejte cca 1 až 2 minuty, než se kontrolky modemu opět ustálí.

Jakmile modem znovu naběhne, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče s webovou konfigurací zavřít.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies