D-Link DVA-G3671B/TO

Zpět

Nastavení NATu – Port Forwarding

Z výroby je modem D-Link DVA-G3671b nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci DMZ.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu a nastavte si Port Forwarding.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese 10.0.0.138.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Přihlaste se tlačítkem Log In

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Advanced a následně v levém svislém menu položku Port Forwarding.

V řádku Select a Service vyberte ze seznamu službu, pro kterou chcete vytvořit nové pravidlo. Poté do pole Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. A nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Apply.

V případě, že vám ani jedna z přednastavených služeb nevyhovuje, zaškrtněte možnost Custom Server, která vám umožní nastavit vlastní pravidlo. Do textového pole napište název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, kvůli kterému zařízení jste toto pravidlo vytvářeli. Dále v řádku Schedule zvolte možnost Never a do pole Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti.

V případě, že chcete, aby byl port forwarding funkční pouze některé dny v týdnu, případně se pravidelně automaticky spouštěl v určitou hodinu, je nutné vybrat v řádku Schedule možnost Always a poté kliknutím na odkaz View Available Schedules naplánovat omezení, podle kterých se bude spouštění port forwardingu řídit.

Dalším krokem je nastavení komunikačních portů. Do polí External Port Start a External Port End vepište číslo portu, případně rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Ve sloupci Protocol zvolte možnost TCP/UDP. Nakonec vyplňte do polí Internal Port Start a Internal Port End stejná čísla portů jako o pár řádků výše a veškeré nastavení uložte tlačítkem Apply.

V případě, že plánujete vzdáleně přistupovat k zařízení pouze z jednoho konkrétního místa, např. z práce, vyplňte do pole Remote IP Address IP adresu, ze které chcete vzdáleně přistupovat. V opačném případě nechte pole prázdné.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte nový řádek s vaším právě vytvořeným pravidlem.

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies