O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

4G LTE router Huawei B315

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení

Kompletní nastavení modemu včetně ručního nastavení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://192.168.8.1/.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát přihlašovací údaje. Pokud jste je již dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“ a heslo „admin“ . Přihlaste se kliknutím na OK. Pole pro zadání uživatelského jména a hesla se zobrazí po klikutí na libovolnou položku menu nebo po kliknutí na „Přihlásit“.

2

Po přihlášení vyberte v horním vodorovném menu položku Nastavení, následně WLAN a nakonec Základní nastavení sítě WLAN.

3

Nyní se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě.

V řádku SSID smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

Dále v řádku Režim zabezpečení zvolte možnost WPA/WPA2-PSK. Nakonec v řádku Předsdílený klíč WPA smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Režim zabezpečení volbu Žádný (otevřený). TUTO VOLBU VŠAK Z DŮVODU BEZPEČNOSTI NEDOPORUČUJEME.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou, a klikněte na tlačítko Použít.

4

Modem ještě potvrdí provedené změny.

5

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu svítí kontrolka WiFi s obrázkem antény (bílá třetí zleva). Teď můžete zavřít okno prohlížeče a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla, které jste v předchozích krocích vymysleli). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies