O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Huawei EchoLife HG520i

Zpět

Upgrade firmware

Upgradovat firmware modemu Huawei HG520i můžete snadno prostřednictvím webové konfigurace. Nejdříve je nutné nový firmware stáhnout – nejnovější firmware najdete v sekci Ke stažení. Rozbalte ZIP archiv, ve kterém je firmware zabalený, a uložte soubor na disk počítače. Vrátíte se k němu později během webové konfigurace.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené WiFi připojení, bude nutné ho po upgradu firmwaru nastavit znovu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

[Screen 1]

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno "admin", heslo je také "admin".

[Screen 2]

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Tools a potom Firmware Upgrade.
Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmwaru.

[Screen 3]

Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte soubor firmwaru, který jste si na začátku stáhli a uložili na disk počítače. Tlačítkem Upload pak zahájíte upgrade firmwaru.

[Screen 4]

Během probíhajícího upgradu modem nevypínejte, neodpojujte od napájení ani neměňte jeho zapojení! Upgrade bude trvat cca 2 až 4 minuty.

[Screen 5]

Po dokončení se modem automaticky restartuje a bude opět možné vstoupit do webové konfigurace, kde můžete případně zkontrolovat verzi firmwaru (v sekci System status).

Po každém upgradu se doporučuje modem resetovat do továrního nastavení.
Reset je možné provést pomocí jakéhokoli dlouhého tenkého předmětu (párátko, kancelářská sponka, atd.). Zezadu je na modemu malý otvor s nápisem Reset, kam zastrčíte párátko a podržíte stisknuté cca 10 vteřin. Kontrolky na modemu začnou postupně zhasínat. Po 10 vteřinách stisk uvolněte a počkejte cca 1 až 2 minuty, než se kontrolky na modemu opět ustálí. Jakmile modem znovu naběhne, je vše hotovo.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies