Huawei EchoLife HG520i

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení (doporučujeme)

Kompletní nastavení modemu včetně spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

[Screen 1]

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno "admin", heslo je také "admin".

[Screen 2]

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Basic a následně Wireless LAN.
Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě.

[Screen 3]

V prvním řádku Access Point zaškrtněte volbu Enable. Dále v pátém řádku SSID smažte slovo „Internet“ a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

Dále v osmém řádku Authentication Type vyberte volbu WPA-PSK.
V řádku Encryption zvolte TKIP a do řádku Pre-Shared Key napište heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Authentication Type volbu OpenSystem

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou. Nyní stačí už jen na samém konci stránky kliknout na tlačítko Submit. Stránka se začne načítat a WiFi síť aktivovat.

[Screen 4]

Jakmile se stránka aktualizuje, je vaše WiFi síť aktivní.
Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu se rozsvítila kontrolka WLAN.
Nakonec je třeba se z prostředí konfigurace modemu odhlásit. V levém svislém menu klikněte na položku Tools a následně na Logout. Prohlížeč zahlásí: „Webová stránka se pokouší zavřít okno prohlížeče. Chcete okno opravdu zavřít?“ Zvolte Ano.

Detail - odhlášení z web konfigurace

Nyní můžete zavřít okno prohlížeče. WiFi síť je na modemu nastavena. Můžete odpojit síťový kabel a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Z důvodu vyššího zabezpečení WiFi sítě doporučujeme vypnutí WiFi sítě „VOIP“. Postupovat můžete podle následujícího návodu.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies