Huawei EchoLife HG520i

Zpět

Nastavení NATu – Virtual Server

Z výroby je modem Huawei HG520i nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci DMZ.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu a nastavte si Virtual Server.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Basic a následně NAT. Nyní v pravé části obrazovky zvolte tlačítko Virtual Server.

V řádku Rule Index vyberte pořadové číslo pravidla, které chcete nastavit. Nyní v řádku Application a vyberte ze seznamu službu, pro kterou chcete vytvořit nové pravidlo. Poté do pole Local IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. Nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Submit.

V případě, že vám ani jedna z přednastavených služeb nevyhovuje, vyplňte tuto položku ručně. Vepište do textového pole název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, kvůli kterému zařízení jste pravidlo vytvářeli.

Dalším krokem je nastavení protokolu a komunikačních portů. V řádku Protocol zvolte možnost ALL. Do polí Start Port Number a End Port Number vepište číslo portu, případně rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Dále do řádku Local IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. Nakonec vyplňte do polí Start Port(Local) a End Port(Local) stejná čísla portů jako o pár řádků výše a veškeré nastavení uložte tlačítkem Submit.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte nový řádek s vaším právě vytvořeným pravidlem.

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies