Huawei EchoLife HG520i

Zpět

Povolení vzdálené správy modemu

Z výroby je modem Huawei HG520i nastaven tak, aby byl chráněn proti neoprávněnému přístupu z internetu. Pokud ovšem provádíte správu sítě a potřebujete do konfigurace modemu přistupovat vzdáleně přes internet, lze vzdálenou správu velmi jednoduše povolit.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Advanced a následně ACL.

Po pravé straně se zobrazí stránka s nastavením přístupu k modemu. Ujistěte se, že v řádku ACL je zvolena možnost Enable. Nyní v řádku ACL Rule Index vyberte možnost 2 a v řádku Active zaškrtněte možnost Yes. Teď už jen stačí nastavení uložit kliknutím na tlačítko Submit.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k modemu bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte v druhém řádku hodnotu Yes.

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete provádět správu modemu vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies