ZyXEL Prestige 660HW-T3 v2

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení (doporučujeme)

Kompletní nastavení modemu včetně spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení Wi-Fi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese 10.0.0.138.
Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

[Screen 1]

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát heslo. V řádku jsou již předvyplněné čtyři tečky. Smažte je a vyplňte vaše heslo. Pokud jste heslo dříve sami nezměnili, platí standardní heslo "admin".

V případě, že byste předvyplněné tečky nesmazali a rovnou klikli na Login, webová konfigurace by se vám také zobrazila, ale pouze v režimu pro čtení (chybělo by menu).

[Screen 2]

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Network a následně Wireless LAN.

[Screen 3]

Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší Wi-Fi sítě. V prvním řádku zaškrtněte políčko Active Wireless LAN. V druhém řádku Network Name (SSID) smažte slovo „Internet“ a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou Wi-Fi síť vyhledávat v počítači.

V řádku Security Mode vyberte volbu WPA-PSK. Do řádku Pre-Shared Key napište heslo, kterým bude vaše WIFI síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud chcete, aby byla Wi-Fi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Security Mode volbu No Security.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou. Nyní už jen uložte nastavení kliknutím na tlačítko Apply. Stránka se začne načítat a Wi-Fi síť aktivovat.

[Screen 4]

Jakmile se nastavení uloží, objeví se na samém konci stránky oznámení:
Message: Configuration updated successfully”.

[Screen 5]

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu se rozsvítila kontrolka WLAN.
Nakonec je třeba se z prostředí konfigurace modemu odhlásit. V pravém horním rohu klikněte na ikonu otevřených dveří. Prohlížeč zahlásí: „ Are you sure you want to log out?“. Zvolte OK.

[Screen 6]

Nyní je na modemu Wi-Fi síť nastavena, můžete odpojit síťový kabel a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte Wi-Fi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem Wi-Fi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové Wi-Fi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies