O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

ZTE ZXHN H168N

Zpět

Nastavení směrování portů

Z výroby je modem ZTE nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci DMZ.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu. Nastavení lze jednoduše provést ve webové konfiguraci modemu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Pokročilé nastavení.

3

Až se zobrazí stránka pro pokročilé nastavení, vyberte v horním vodorovném menu položku Internet, následně ve svislém menu vyberte Zabezpečení a nakonec Směrování portu. Pro přidání nové položky zaškrtněte volbu Nová položka Zapnout. Pokud již máte jednu položku a chcete vytvořit další, klikněte na tlačítko Založit novou položku.

4

Nejdříve do pole Název napište název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, z jakého důvodu jste pravidlo vytvářeli. Dále v poli Protokol zvolte možnost TCP a UDP. Následně v poli WAN připojení vyberte možnost WAN_Vše. Potom do pole LAN Host napište IP adresu nebo MAC adresu svého zařízení v domácí síti.

Posledním krokem je nastavení komunikačních portů. Do polí WAN rozsah portu vepište rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Nakonec do polí LAN Host Port vepište stejná čísla portů jako v předchozím kroku. A nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Povolit.

Pokud chcete omezit přístup ke svému zařízení, zadejte IP adresu vzdáleného počítače nebo rozsah IP adres do pole WAN Host IP Adresa.

5

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte nový řádek s vaší právě vytvořenou položkou.

6

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies