O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

ZTE ZXHN H168N

Zpět

Povolení funkce DMZ

Z výroby je modem ZTE nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, znáte jeho nastavení a víte, jaké porty využívá ke komunikaci, je vhodné místo funkce DMZ použít nastavení NAT – Směrování portu.

V případě, že ale neznáte detailně nastavení tohoto zařízení a nevíte, jaké porty využívá ke komunikaci, je možné povolit vzdálený přístup přes všechny komunikační porty hromadně, pomocí funkce DMZ. Nastavení lze jednoduše provést ve webové konfiguraci modemu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v dolním vodorovném menu zleva položku Pokročilé nastavení.

3

Až se zobrazí stránka pro pokročilé nastavení, vyberte v horním vodorovném menu položku Internet, následně ve svislém menu vyberte Zabezpečení a nakonec DMZ.

4

Po pravé straně se zobrazí stránka pro nastavení funkce DMZ. Zapněte DMZ zaškrtnutím volby DMZ Zapnout v prvním řádku, dále jako připojení WAN vyberte Auto. Do řádku LAN Host napište IP adresu nebo MAC adresu svého zařízení v domácí síti, a nastavení uložte kliknutím na tlačítko Povolit.

5

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a funkce DMZ bude aktivní. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle už můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies