O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Zpět

Upgrade firmware

U modemu ZyXEL P660HN T3A existují dva rozdílné typy firmware. Z tohoto důvodu není možné provést upgrade firmware bez předchozího zjištění, jaký firmware obsahuje právě vaše zařízení.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené WiFi připojení, bude nutné ho po upgradu firmware nastavit znovu.

Kontrola verze firmware

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/. Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

x01

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Základní rozlišení verze firmware je možné provést již na základě vzhledu přihlašovacího okna.

x02

Po přihlášení se načte základní informační stránka modemu, kde je možné zkontrolovat verzi nainstalovaného firmware. V případě, že je v modemu nainstalován firmware s označením 1.02(UTO.1) | 12/10/2012, obsahuje váš modem aktuální verzi, a aktualizaci tudíž není potřeba provádět.

x03

Pokud je v levé časti konfigurační obrazovky uvedený název P-660HN-T3A_IPv6, ale verze firmware uvedená v řádku Current Firmware Version: neodpovídá výše uvedené verzi, proveďte upgrade podle návodu Aktualizace firmware u verze P-660HN-T3A_IPv6 uvedeného níže.

V případě, že váš modem obsahuje firmware s označením 3.40(TSD.0), proveďte upgrade podle návodu Aktualizace firmware u verze P-660HN-T3A uvedeného níže.

x04

Aktualizace firmware u verze P-660HN-T3A_IPv6

1. Nejdříve si v sekci Ke stažení stáhněte soubor 102UTO1D0.zip (odkaz Standardně dodávaný firmware). Po rozbalení archivu získáte soubor s názvem 102UTO1D0.bin

2. Nyní v menu modemu v levém svislém sloupci vyberte položku Maintenance a potom Tools. Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmware

3. Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte soubor firmware (s koncovkou .bin)

4. Tlačítkem Upload spustíte aktualizaci firmware

V průběhu aktualizace modem nevypínejte, neodpojujte z elektrické sítě ani od počítače. Mohlo by dojít k poškození modemu! Aktualizace firmware trvá cca 3 minuty.

x05

Aktualizace firmware u verze P-660HN-T3A

1. Nejdříve si v sekci Ke stažení stáhněte soubor TCLinux_102UTO1D0.zip (odkaz Firmware - Linux). Po rozbalení archivu získáte 2 soubory s názvy 340TSD1b3_20121102.bin a TCLinuxAllinone__102UTO1D0

2. Nyní v menu modemu v levém svislém sloupci vyberte položku Maintenance a potom Tools. Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmware

3. Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte nejprve soubor firmware s názvem 340TSD1b3_20121102.bin. Tento soubor je nutné použít pro úspěšné nahrání finální verze firmware

4. Tlačítkem Upload spustíte aktualizaci firmware.

V průběhu aktualizace modem nevypínejte, neodpojujte z elektrické sítě ani od počítače. Mohlo by dojít k poškození modemu!

x05

Vyčkejte, dokud úspěšně neproběhne aktualizace firmware (cca. 3 minuty) a proveďte kontrolu funkčnosti modemu (např. načtením jakékoli internetové stránky). Pokud je modem funkční, vstupte opět do konfigurace na adrese 10.0.0.138/, v levém svislém sloupci vyberte položku Maintenance a potom Tools.

1. Pomocí tlačítka Procházet… vyhledejte finální soubor firmware s názvem TCLinuxAllinone__102UTO1D0.

2. Tlačítkem Upload spusťte aktualizaci firmware.

V průběhu aktualizace modem nevypínejte, neodpojujte z elektrické sítě,ani od počítače. Mohlo by dojít k poškození modemu! V tomto případě je aktualizace firmware delší a může trvat až 5 minut.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies