ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení (doporučujeme)

Kompletní nastavení modemu včetně ručního spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

x01

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Přihlašte se kliknutím na Login.

x02

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Network a následně WirelessLAN.

x03

Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě. V prvním řádku zaškrtněte políčko Enable Wireless LAN. Ve třetím řádku Name (SSID) smažte slovo „Internet“ a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

V řádku Security Mode vyberte volbu WPA-PSK. Do řádku Pre-Shared Key napište heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Security Mode volbu No Security.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou. Nyní už jen uložte nastavení kliknutím na tlačítko Apply. Stránka se začne načítat a WiFi síť aktivovat.

x04

Jakmile se nastavení uloží, objeví se na samém konci stránky oznámení:

Message: Configuration updated successfully”.

x05

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu se rozsvítila kontrolka WPS/WLAN.

Nakonec je třeba se z prostředí konfigurace modemu odhlásit. V pravém horním rohu klikněte na ikonu otevřených dveří. Prohlížeč zahlásí: „Are you sure you want to log out?“. Zvolte OK.

x06

Nyní je na modemu WiFi síť nastavena, můžete odpojit síťový kabel a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě.

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies