ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Zpět

Povolení funkce Default Server

Z výroby je modem ZyXEL P660HN T3A nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je možné povolit vzdálený přístup přes všechny komunikační porty hromadně, pomocí funkce Default Server. Jedná se o alternativu funkce DMZ, která se běžně nachází v xDSL routerech.

V případě, že znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, je vhodné, místo funkce Default Server, použít nastavení Port Forwardingu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Network a následně NAT. Nyní v pravé části obrazovky zvolte záložku Port Forwarding

Do řádku Default Server napište IP adresu svého zařízení v domácí síti a nastavení uložte kliknutím na tlačítko Apply.

Během několika sekund modem nastavení uloží a funkce Default Server bude aktivní. Na úspěšné uložení vás upozorní zpráva Configuration updated successfully ve spodní části okna.

Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies