ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Zpět

Nastavení NATu – Port Forwarding

Z výroby je modem ZyXEL P660HN T3A nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci Default Server. Jedná se o alternativu funkce DMZ, která se běžně nachází v xDSL routerech.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu a nastavte si Port Forwarding.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Network a následně NAT. Nyní v pravé části obrazovky zvolte záložku Port Forwarding

V řádku Service Name vyberte ze seznamu službu, pro kterou chcete vytvořit nové pravidlo. Poté do pole Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. A nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Add.

V případě, že vám ani jedna z přednastavených služeb v řádku Service Name nevyhovuje, zvolte možnost User define, která vám umožní nastavit vlastní pravidlo.

Nejdříve zaškrtněte políčko Active. Dále v řádku Service Name napište do textového pole název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, kvůli kterému zařízení jste pravidlo vytvářeli. Do polí Start Port a End Port vepište číslo portu, případně rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Dále do řádku Server IP Address napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. Nakonec v části Port Translation vepište do polí Start Port a End Port stejná čísla portů jako o pár řádků výše a veškeré nastavení uložte tlačítkem Apply.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte nový řádek s vaším právě vytvořeným pravidlem.

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies