ZyXEL Prestige 660HN-T3A

Zpět

Povolení vzdálené správy modemu

Z výroby je modem ZyXEL P660HN T3A nastaven tak, aby byl chráněn proti neoprávněnému přístupu z internetu. Pokud ovšem provádíte správu sítě a potřebujete do konfigurace modemu přistupovat vzdáleně přes internet, lze vzdálenou správu velmi jednoduše povolit.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Advanced a následně Remote MGMT.

Po pravé straně se zobrazí nastavení vzdálené správy modemu. V prvním řádku Server Port ponechte standardně nastavený port 80. V druhém řádku Server Access vyberte možnost LAN & WAN. V posledním řádku Secured Client IP Address ponechte zaškrtnutou volbu All. Všechny změny na závěr uložte kliknutím na tlačítko Apply.

V případě, že plánujete provádět vzdálenou správu modemu pouze z jednoho konkrétního místa, např. z práce, zaškrtněte v řádku Secured Client IP Address možnost Selected a do textového pole vyplňte IP adresu, ze které chcete vzdálenou správu modemu provádět.

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálená správa modemu bude povolena. Na úspěšné uložení vás upozorní zpráva Configuration updated successfully ve spodní části okna.

Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies