O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

ZyXEL VMG1312-B30B

Zpět

Ruční nastavení WiFi připojení (doporučujeme)

Kompletní nastavení modemu včetně ručního spuštění a zabezpečení bezdrátové sítě se provádí pomocí webové konfigurace. Proto je potřeba mít pro prvotní nastavení WiFi počítač připojený k modemu síťovým kabelem.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, také heslo je „admin“. Přihlašte se kliknutím na Login.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Pokročilé nastavení a následně Bezdrátové připojení.

3

Po pravé straně se zobrazí stránka s konfigurací vaší WiFi sítě. V prvním řádku zaškrtněte políčko Povolit bezdrátovou síť. Nyní ve spodní části stránky zaškrtněte v prvním řádku tabulky políčko Povoleno. V řádku SSID smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem název své sítě. Název si můžete vymyslet libovolný, ale nesmí obsahovat mezery ani diakritiku. Pod tímto názvem budete později svou WiFi síť vyhledávat v počítači.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou, a klikněte na tlačítko Uložit/Použít. Během několika vteřin modem nastavení uloží.

4

Dalším krokem je nastavení zabezpečení

Pokud chcete mít síť zabezpečenou heslem, aby se k ní nemohli připojovat nezvaní hosté, klikněte v levém svislém menu na položku Zabezpečení.

5

V řádku Zvolit SSID by měl být název sítě, který jste si v předchozím kroku vytvořili. Dále v řádku Síťová autentifikace zvolte možnost WPA2-PSK. A nakonec v řádku WPA/WAPI heslo smažte vše, co je v něm napsáno, a napište sem heslo, kterým bude vaše WiFi síť zabezpečena. Heslo si můžete vymyslet libovolné, ale musí mít minimálně 8 znaků a nesmí obsahovat mezery a diakritiku.

Pokud naopak chcete, aby byla WiFi síť nezabezpečená, tedy volně přístupná všem, vyberte v řádku Síťová autentifikace volbu Open.

Ostatní řádky a políčka nechte nastavená tak, jak jsou, a klikněte na tlačítko Uložit/Použít na konci stránky. Během několika vteřin modem nastavení uloží.

6

Pokud vše proběhlo v pořádku, na modemu se rozsvítila kontrolka s obrázkem antény (třetí zleva). Teď můžete zavřít okno prohlížeče, odpojit síťový kabel od počítače a připojit se k internetu pomocí bezdrátové sítě

Zapněte WiFi adaptér na svém počítači (přepínač či tlačítko, které aktivuje příjem WiFi signálu) a vyhledejte dostupné bezdrátové sítě v okolí – postup se liší podle operačního systému počítače. Mezi sítěmi už by měla být i síť, kterou jste právě vytvořili a pojmenovali. Vyberte ji a připojte se k ní. Během připojování vás systém vyzve k zadání síťového klíče (hesla, které jste v předchozích krocích vymysleli). Po zadání hesla systém oznámí, že jste připojeni. Vaše bezdrátové WiFi připojení je nyní plně funkční.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies