ZyXEL VMG1312-B30B

Zpět

Nastavení NAT – Virtual Server

Z výroby je modem Zyxel nastaven tak, aby chránil vaši domácí síť před neoprávněným přístupem z internetu. Pokud ovšem máte v domácí síti zařízení, jako je např. server nebo IP kamera, ke kterým potřebujete přistupovat vzdáleně přes internet, lze tento vzdálený přístup velmi jednoduše povolit.

V případě, že máte v domácí síti takové zařízení, ale neznáte detailně, jaké porty využívá ke komunikaci, je potřeba pro vzdálený přístup k zařízení použít funkci DMZ.

Pokud znáte detailní nastavení a víte, jaké porty vaše zařízení využívá ke komunikaci, pokračujte dále v tomto návodu. Nastavení lze jednoduše provést ve webové konfiguraci modemu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Pokročilé nastavení, následně NAT a nakonec Virtuální servery. Po pravé straně se zobrazí nastavení NATu. Pro přidání nového pravidla klikněte na tlačítko Přidat.

3

Nejdříve v řádku Použít rozhraní zvolte možnost WAN. Následně zaškrtněte řádek s názvem Vyberte službu a ze seznamu zvolte službu, pro kterou chcete vytvořit nové pravidlo. Poté do pole IP adresa serveru napište IP adresu svého zařízení v domácí síti. A nakonec nastavení uložte kliknutím na tlačítko Uložit/Použít.

V případě, že vám ani jedna z přednastavených služeb v řádku Vyberte službu nevyhovuje, zaškrtněte řádek s názvem Vlastní služba, která vám umožní nastavit vlastní pravidlo.

Nejdříve v řádku Vlastní služba vyplňte do textového pole název svého pravidla. Pojmenujte ho tak, abyste v budoucnu poznali, z jakého důvodu jste pravidlo vytvářeli. Dále do pole IP adresa serveru napište IP adresu svého zařízení v domácí síti.

Posledním krokem je nastavení komunikačních portů.

Do polí Počáteční Externí Port a Konečný Externí Port vepište číslo portu, případně rozsah portů, na kterém vaše zařízení komunikuje. Pokud se jedná pouze o jeden port, vepište ho do obou polí. Dále v poli Protokol zvolte možnost TCP/UDP. Nakonec do polí Počáteční Interní Port a Konečný Interní Port vepište stejná čísla portů jako v předchozím kroku a veškeré nastavené hodnoty uložte tlačítkem Uložit/Použít.

4

Během několika sekund modem nastavení uloží a vzdálený přístup k zařízení bude povolen. Pokud se nastavení správně uložilo, uvidíte nový řádek s vaším právě vytvořeným pravidlem.

5

Pokud se tak stalo, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Nyní můžete na zařízení ve své domácí síti přistupovat vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies