ZyXEL VMG1312-B30B

Zpět

Povolení vzdálené správy modemu

Z výroby je modem Zyxel nastaven tak, aby byl chráněn proti neoprávněnému přístupu z internetu. Pokud ovšem provádíte správu sítě a potřebujete do konfigurace modemu přistupovat vzdáleně přes internet, lze vzdálenou správu velmi jednoduše povolit ve webové konfiguraci modemu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

1

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

2

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Pokročilé nastavení, následně Management a nakonec Vzdálená správa.

3

Po pravé straně se zobrazí nastavení zabezpečení modemu. V tabulce, v prvním řádku s názvem HTTP zaškrtněte ve sloupci WAN políčko Povolit. Ostatní položky nechte tak, jak jsou a všechny změny uložte kliknutím na tlačítko Uložit/Použít. Tímto způsobem povolíte vzdálenou správu modemu odkudkoliv z internetu.

4

V případě, že plánujete provádět vzdálenou správu modemu pouze z jednoho konkrétního místa, např. z práce, zaškrtněte políčko Povolit ve stejném řádku, ale ve sloupci Důvěryhodná doména. Navíc v řádku IP Address, vyplňte do textového pole IP adresu, ze které chcete vzdálenou správu modemu provádět.

5

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a vzdálená správa modemu bude povolena. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete provádět správu modemu vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies