ZyXEL VMG1312-B30B

Zpět

Upgrade firmware

Upgradovat firmware modemu ZyXEL VMG1312-B30B můžete snadno prostřednictvím webové konfigurace.

Nejdříve je nutné stáhnout nový firmware.

Upgrade firmwaru automaticky zruší všechna uživatelská nastavení. Pokud tedy máte v modemu například nastavené WiFi připojení, bude nutné ho po upgradu firmwaru nastavit znovu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/.

Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

Za krátkou chvíli se zobrazí přihlašovací okno. K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, heslo je také „admin“.

Po přihlášení vyberte v levém svislém menu položku Informace o zařízení. V řádku Verze Softwaru vidíte aktuální verzi firmwaru.

Pokud se liší od nově stažené, proveďte upgrade. V levém svislém menu vyberte položku Pokročilé nastavení.

Následně zvolte Management a nakonec Update Software.

Po pravé straně se zobrazí stránka pro upgrade firmwaru. Pomocí tlačítka Vybrat soubor vyhledejte soubor firmwaru (s koncovkou .bin), který jste si na začátku stáhli a uložili na disk počítače.

Tlačítkem Update Software pak zahájíte upgrade firmwaru.

Během probíhajícího upgradu modem nevypínejte, neodpojujte od napájení ani neměňte jeho zapojení! Upgrade může trvat až 10 minut.

Po dokončení se modem automaticky restartuje a bude opět možné vstoupit do webové konfigurace, kde můžete případně zkontrolovat verzi firmwaru (v levém menu položka Informace o zařízení, v řádku Verze software).

Po každém upgradu firmwaru se doporučuje modem resetovat do továrního nastavení.

Reset je možné provést pomocí jakéhokoli dlouhého tenkého předmětu (párátko, kancelářská sponka, atd.). Na zadní straně modemu je vpravo malý otvor s nápisem Reset, kam zastrčíte párátko a podržíte stisknuté cca 15 vteřin. Kontrolky na modemu začnou postupně zhasínat. Po 15 vteřinách stisk uvolněte a počkejte cca 1 až 2 minuty, než se kontrolky modemu opět ustálí.

Jakmile modem znovu naběhne, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče s webovou konfigurací zavřít.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies