Internet na doma a do kanceláře

V naší síti používáme pro Internet na doma vysokorychlostní technologii xDSL, která v sobě kombinuje ADSL a modernější VDSL technologii.

  • ADSL je zkratkou anglického výrazu Asymetric Digital Subscriber Line. Tato technologie je dostupná takřka na celém území republiky, dovoluje stahovat data a surfovat po internetu rychlostí až 16 Mb/s a odesílat data rychlostí až 1 Mb/s.
  • Zhruba polovina domácností a firem se v současné době nachází v pokrytí technologie VDSL (Very High Speed DSL), která umožňuje stahování rychlostí až 40 Mb/s a odesílání až 2 Mb/s. Rychlostí 30 až 40 Mb/s se může připojit k internetu více než milion domácností.

U xDSL připojení k internetu neuplatňujeme žádné limity stažených dat, je tedy vhodné nejen pro surfování, chatování, poslouchání hudby či sledování videa on-line, ale také pro hraní her nebo stahování větších objemů dat z internetu.

K připojení k internetu je nutný modem, který slouží k převodu datového toku mezi počítačem a telefonní přípojkou. Technické detaily k aktuálním i starším typům modemů najdete v sekci Modemy. Zároveň se spuštěním technologie VDSL 9. května 2011 jsme nabídku modemů rozšířili o VDSL modem Comtrend VR-3026e. V červnu 2011 pak nabídku doplnil VDSL modem Huawei HG622u.

Modemy, které dodáváme, jsou testované a nastavené pro použití v síti O2. Balíček s modemem obsahuje podrobný návod od výrobce, příručku pro snadnou instalaci a veškerou potřebnou kabeláž.

Ochrana modemu při bouřce

Poškození DSL modemu úderem blesku můžete předejít.

Pokračovat

Nastavení WiFi

Poradíme vám, jak si na modemu nastavit WiFi síť.

Pokračovat

Přihlášení do e-mailu

Přístup k e-mailu na @iol.cz, @iex.cz a dalších doménách.

Pokračovat

On-line řešení problémů

Vyřešte potíže s internetem, O2 TV i s pevným a mobilním voláním hned.

Pokračovat

Nastavení MMS

Poradíme vám, jak si ve svém telefonu nastavit příjem a odesílání MMS.

Pokračovat

Nastavení Internetu v mobilu

Přečtěte si, jak si nastavit Internet v mobilu.

Pokračovat

Jak na instalaci O2 TV

Návody, jak snadno a rychle připojit a nastavit O2 TV na jedné i více televizích.

Pokračovat

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies