O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Mobilní internet

V Chytré síti se připojíte se svým počítačem nebo tabletem k mobilnímu internetu díky technologiím HSPA+, 3G, EDGE nebo CDMA, od června 2012 také díky nejmodernější technologii LTE. Záleží na tom, kde se právě nacházíte.

Váš modem vždy využije tu nejrychlejší dostupnou technologii a bez ztráty spojení mezi nimi v případě nutnosti přepíná. To, k jaké síti jste aktuálně připojeni, můžete sledovat v aplikaci O2 Průvodce připojením (O2 Internet).

Technologie a rychlosti

  • 4G LTE+ (Long Term Evolution) – nejmodernější technologie pro přenos dat rychlostí až 300 Mb/s.
  • HSPA+/HSPA+ DC – připojení s průměrnou rychlostí 24 Mb/s (maximální teoretická rychlost až 42 Mb/s v závislosti na lokalitě) je dalším vylepšením 3G sítě a přináší výrazně lepší zážitek z mobilního internetu.
  • 3G/ UMTS (sítě třetí generace) – připojení s průměrnou rychlostí 4 Mb/s vám umožní provádět všechny náročnější on-line operace, jako je videostreaming a videohovory, upload multimédií na sociální sítě nebo odesílání objemných e-mailů.
  • CDMA (Code Division Multiple Access) – připojení s rychlostí kolem 700 Kb/s plně dostačuje pro všechny běžné internetové aktivity včetně stahování objemných dat.
  • EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution) – připojení s průměrnou rychlostí 150 Kb/s využijete pro pohodlné surfování, komunikování na sociálních sítích a pro použití dalších online aplikací.

O2 Průvodce připojením (O2 Internet)

Pro připojení k mobilnímu internetu máte k dispozici velice intuitivní aplikaci O2 Průvodce připojením, u novějších typů modemů se jmenuje O2 Internet. Pomocí tohoto softwaru ovládáte své připojení a máte datové toky plně pod kontrolou.

Ochrana modemu při bouřce

Poškození DSL modemu úderem blesku můžete předejít.

Pokračovat

Nastavení WiFi

Poradíme vám, jak si na modemu nastavit WiFi síť.

Pokračovat

Přihlášení do e-mailu

Přístup k e-mailu na @iol.cz, @iex.cz a dalších doménách.

Pokračovat

On-line řešení problémů

Vyřešte potíže s internetem, O2 TV i s pevným a mobilním voláním hned.

Pokračovat

Nastavení MMS

Poradíme vám, jak si ve svém telefonu nastavit příjem a odesílání MMS.

Pokračovat

Nastavení Internetu v mobilu

Přečtěte si, jak si nastavit Internet v mobilu.

Pokračovat

Jak na instalaci O2 TV

Návody, jak snadno a rychle připojit a nastavit O2 TV na jedné i více televizích.

Pokračovat

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies