O2 Prodejny jsou tu stále pro vás. Aktuální otevírací dobu najdete zde. S většinou vašich požadavků vám rádi pomůžeme i na dálku v samoobsluze Moje O2

Základní modem ZTE H267A

Zpět

Povolení vzdálené správy modemu

Z výroby je modem ZTE nastaven tak, aby byl chráněn proti neoprávněnému přístupu z internetu. Pokud ovšem provádíte správu sítě a potřebujete do konfigurace modemu přistupovat vzdáleně přes internet, lze vzdálenou správu velmi jednoduše povolit ve webové konfiguraci modemu.

Do prostředí webové konfigurace modemu vstoupíte standardně na adrese http://10.0.0.138/. Stačí kliknout na odkaz, případně tuto adresu zadat do internetového prohlížeče.

K přihlášení do webové konfigurace potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Pokud jste jméno a heslo dříve sami nezměnili, platí standardní uživatelské jméno „admin“, výchozí heslo je shodné s výchozím heslem pro 2,4 GHz WiFi a najdete jej na štítku na spodní straně vašeho modemu.

Pokud heslo ze štítku nefunguje, resetujte modem do továrního nastavení a zkuste se přihlásit znovu.

Přihlašte se kliknutím na Přihlásit.

Po přihlášení kliněte na položku Pokročilé nastavení, která je umístěna pod dlaždicemi nastavení v levém dolním rohu.

Až se zobrazí stránka pro pokročilé nastavení, vyberte v horním vodorovném menu položku Internet, následně ve svislém menu vyberte Zabezpečení a nakonec Správa systému.

Zapněte novou položku pro vzdálenou správu systému zaškrtnutím volby Zapnout u Nová položka. V prvním řádku napište Název pro vzdálené spravování. Dále v poli Vstup vyberte možnost WAN_Vše. Nakonec v poli Typ služby zaškrtněte HTTP a HTTPS.

Nastavení uložte kliknutím na tlačítko Uložit/Použít. Tímto způsobem povolíte vzdálenou správu modemu odkudkoliv z internetu.

V případě, že plánujete provádět vzdálenou správu modemu pouze z jednoho konkrétního místa (např. z práce) v řádku IP rozsah, vyplňte do textového pole IP adresu nebo rozsah IP adres, ze kterých chcete vzdálenou správu modemu provádět.

Během několika sekund modem nastavení uloží, stránka v prohlížeči se aktualizuje a vzdálená správa modemu bude povolena. Jakmile se tak stane, je vše hotovo a můžete okno prohlížeče zavřít. Od této chvíle již můžete provádět správu modemu vzdáleně přes internet.

Zpět

Pomohla vám tato stránka?

Objevte svět Chytré sítě Svět plný inovativních řešení, která Vám přinesou
nové možnosti a zážitky.
Chci objevovat
Podmínky používání cookies