Soutěž pro podnikatele a firmy

Nechte si zadarmo vytisknout vizitku s adresou své datové schránky. Stačí být mezi první tisícovkou zájemců a nové vizitky jsou vaše.

Abychom vám co nejvíce usnadnili používání datových schránek k běžné mezifiremní komunikaci, připravili jsme pro vás speciální akci určenou zejména firmám a živnostníkům. Zdarma vám vytiskneme a doručíme vizitky, na kterých bude mezi standardními kontaktními údaji uvedeno i číslo vaší datové schránky.

Stačí poslat tiskové podklady na e-mailovou adresu vizitky@emcgroup.cz a 100 kusů příslušné vizitky vám bude zasláno poštou na adresu uvedenou na vizitce. Akce má jediné omezení – vizitky budou vyrobeny maximálně pro pět lidí z každé firmy.

Jak postupovat

  1. Připravte si nebo si nechte zpracovat tiskové podklady pro své vizitky. Obvykle jsou ve formátu .pdf, ale možností je více. Přesnou specifikaci najdete níže. Na vizitce musí být uvedeno kromě jména nejen číslo datové schránky, ale i kompletní adresa, právě na ni vám budou vytištěné vizitky zaslány.
  2. Správně připravené tiskové podklady pošlete na e-mailovou adresu vizitky@emcgroup.cz a do těla e-mailu nezapomeňte napsat své jméno, telefon a e-mail. Z jedné firmy se smí do akce zapojit maximálně pět osob s tím, že všechny tiskové podklady můžete zaslat společně v jednom e-mailu.
  3. Pokud pošlete podklady k vizitkám mezi první tisícovkou zájemců, dodavatel informačního systému datových schránek O2 Czech Republic vám je zdarma vytiskne a pošle poštou.

Specifikace tiskových podkladů

Data mohou být pro formáty programu CorelDRAW (*.cdr - verze X4), Adobe Illustrator (*.ai - verze 8), dále může být v tiskovém PDF formátu *. pdf.

Vektorové formáty

  • Písma převádějte do křivek. Označíte tedy text na vizitce a použijete povel: v programu CorelDRAW příkazem: convert to curves (převést na křivky) (Ctrl+Q), v programu Adobe Illustrator příkazem: create outlines (vytvořit obrysy) (Ctrl+Shift+O).
  • Pokud použijete pro zaslání podkladu tiskové PDF, tak nemusíte převádět písma do křivek. V tomto případě postačuje zahrnout použitá písma do PDF souboru.

Pravidla pro tiskové PDF

  • zahrňte do tiskového PDF všechna písma nebo písma převeďte do křivek
  • nepoužívejte komprese, které vedou ke ztrátě kvality
  • nepoužívejte přepočtu dpi vedoucímu ke ztrátě kvality
  • zachovejte barevný režim CMYK a přetisky černé

Pro barevné formáty vizitek použijte barevný model CMYK. Nezasílejte podklady v jiném barevném modelu (přímé barvy PANTONE, RGB ..).

Rozměry návrhů pro bezproblémový ořez

Má-li grafický návrh vizitky některém místě tisk objektu až do okraje, je nutno v tomto místě přetáhnout grafiku o 2 mm. Je-li kompletní tisk na spad (do kraje), např. vizitky s barevným podkladem, udělejte vizitku s přesahem 2 mm do všech stran. Kvůli toleranci ořezu neumisťujte obsah vizitky blíže než 3 mm od kraje. V případě vycentrovaných objektů, nedoporučujeme blíže než 5 mm od kraje.

Data v bitmapovém formátu

Pro optimální zpracování je nutné dodržet minimální rozlišení 300 dpi (nejlépe 600 dpi) v měřítku 1:1. I tak nelze při tisku očekávat takovou kvalitu jako u vektorového formátu. V případě tisku z bitmapového formátu organizátor nenese odpovědnost za případnou špatnou kvalitu.

Obrázky

Obrázky určené pro web (*.jpg, *. gif, *.bmp atp.) jsou většinou díky nízkému rozlišení (převážně jen 72 dpi) či špatné kvalitě pro tisk na vizitky nevhodné. Organizátor nedoporučuje takové obrázky používat pro tisk vizitek a neručí za případnou špatnou kvalitu.

Podrobné informace

Pomohla vám tato stránka?