Jestli jste se do EET zapojili mezi prvními, brzy vám vyprší platnost certifikátu pro evidenci tržeb ve vašich registračních pokladnách. Bez platného EET certifikátu nemůžete tržby registrovat. Proto si vygenerujte nový EET certifikát a nahrajte ho do O2 eKasy. Jak získát a nahrát certifikát

Pro nový EET certifikát nikam nemusíte. Vygenerujete si ho on-line a úplně zdarma na webových stránkách Finanční správy. Vygenerovat EET certifikát zabere jenom pár minut, a vy se tak vyhnete až půlmilionové pokutě, která za expirovaný EET certifikát hrozí . 

Abyste si mohli ověřit platnost svého certifikátu a abyste mohli vygenerovat nový certifikát EET, budete potřebovat přihlašovací údaje do Správy údajů evidence tržeb na webu Finanční správy. Co dělat, když údaje neznáte

Jak zjistit platnost certifikátu EET

Jak získat a nahrát nový certifikát EET

Máme pro vás novou O2 eKasu. Vlastně rovnou dvě.

Vylepšili jsme eKasu s 10palcovým displejem, ale hlavně jsme připravili novou O2 eKasu Kompakt, která je menší, přenosná a má v sobě všechno, co potřebujete. Včetně tiskárny účtenek.

užitečné funkce
Užitečné funkce pro většinu podnikatelů
Provoz zdarma díky platbě kartou
Provoz zdarma díky platbě kartou
Nízký poplatek
Poplatky za platbu kartou od 0,99 %
připraveno na eet
Připraveno i pro EET
Podpora
Podpora 24 hodin denně

Časté otázky o EET certifikátech

Co když neznám své přihlašovací údaje do Správy údajů evidence tržeb (na daňovém portálu)

Záleží na tom, jestli jste při registraci do Elektronické evidence tržeb na stránkách Finanční správy zadali svůj e-mail.

Ano, zadával jsem v aplikaci Elektronická evidence tržeb e-mail

 • Pro zadání požadavku na změnu hesla přejděte na webové stránky Daňového portálu, klikněte na možnost "Elektronická evidence tržeb" a dál pokračujte na "Správa údajů evidence tržeb".
 • Klikněte na "Nemůžete se přihlásit? Zapomněli jste heslo? Požádejte o změnu hesla.
 • Vyplňte Název uživatele a DIČ poplatníka, poté klikněte na Zaslat email pro změnu hesla. (DIČ poplatníka je třeba vyplňovat bez prefixu CZ)
 • Na e-mailovou adresu, kterou jste zadali v aplikaci, vám dorazí e-mail obsahující internetovou adresu. Klikněte na ni. Otevře se vám stránka, kde znova vyplníte pole Název uživatele a DIČ poplatníka. Poté klikněte na Pokračovat.
 • Následně dvakrát zadejte nové heslo a klikněte na tlačítko Nastavit nové heslo.
 • Na závěr budete informováni o úspěšném nastavení nového hesla. Klikněte na Návrat na úvodní stranu a tím se dostanete zpět na přihlašovací stránku webové aplikace Elektronická evidence tržeb.
 • Teď se už můžete přihlásit pomocí nově nastaveného hesla.

2. Nezadával jsem v aplikaci Elektronická evidence tržeb email

O autentizační údaje lze požádat:

 • Elektronicky, na stránkách Daňového portálu pomocí formuláře "Žádost o autentizační údaje", který je třeba podepsat přihlašovacími údaji do Datové schránky (ověřenou identitou podatele). Autentizační údaje budou zaslány do této datové schránky, a to bez zbytečného odkladu (až 3 dny) 
 • Osobně (ústně do protokolu) na kterémkoliv finančním úřadu, kde získáte přihlašovací údaje okamžitě v zapečetěné obálce.
Co se stane, když si nevygeneruji nový pokladní certifikát

Po vypršení platnosti certifikátu nebude systém evidence tržeb přijímat datové zprávy podepsané neplatným certifikátem. Pokud si tedy pokladní certifikát nevyměníte včas za nový, nebudou po jeho vypršení vaše tržby zaevidovány.

Co s původním pokladním certifikátem

Nepoužívaný pokladní certifikát raději zneplatněte

 1. Po přihlášení do webové aplikace Elektronická evidence tržeb zvolte v menu odkaz CERTIFIKÁTY. V horním menu zvolte odkaz SEZNAM CERTIFIKÁTŮ. Klikněte na sériové číslo pokladního certifikátu, který plánujete zneplatnit.
 2. Po kliknutí na sériové číslo pokladního certifikátu uvidíte stránku s podrobnými informacemi. Zneplatnění pokladního certifikátu provedete kliknutím na tlačítko Zneplatnit.
 3. Zneplatnění pokladního certifikátu provádějte až v případě, kdy už máte vygenerovaný a nainstalovaný nový pokladní certifikát. Nedá se to totiž vrátit zpět.
Co znamená FIK, BKP nebo fiskalizace – užitečné pojmy pro EET

FIK je fiskální identifikační kód

Unikátní číselný kód vygenerovaný daňovou správou po odeslání vámi evidované platby. FIK je následně vytištěn na účtenku a je potvrzením o zaevidování vaší tržby.

BKP je bezpečnostní kód poplatníka

Unikátní kód, který se vždy tiskne na účtenku a je generován pokladním systémem. Je důkazem, že danou účtenku vydal tento konkrétní podnikatel.

Fiskalizace

Fiskalizace je v našem případě elektronická evidence tržeb (EET). Je to tedy zkrátka evidence účtenek. Když účtenky nefiskalizujete, tak se neevidují a tím pádem nesplníte povinnost EET.

Expirace pokladního certifikátu

Znamená to, že vypršela platnost certifikátu vydaného před 3 lety finanční správou. Po třech letech je potřeba vygenerovat nový certifikát a nahrát ho do eKasy. 

 

Pomohla vám tato stránka?
Podmínky používání cookies