Za poslední rok se v síti O2 připojilo téměř milion nových mobilů. Že je pro zákazníky těžké se v nabídce orientovat, dokazuje překvapivé množství sice nových, ale technicky nebo funkčně zastaralých telefonů v síti O2, které zákazníkům neumožňují využívat všechny dostupné služby. I přesto, že na prodejnách a e-shopu O2 tvoří chytré telefony s podporou LTE 90 % všech prodejů, umí rychlý internet využívat jen každý desátý mobil v bázi O2.

Jako nejvýhodnější volba v řadě srovnávačů se totiž často jeví zastaralý telefon, který působí stejně moderně jako ty ostatní. Co však na první pohled není vidět, je software bez možné aktualizace, nekvalitní dotykový displej a v poslední době zejména chybějící podpora technologie LTE ve frekvencích používaných v České republice, bez které zákazníkům na nově pokrytých místech rychlý mobilní internet nefunguje. Zákazníci se také často setkávají s omezenou nebo neplatnou zárukou.

O2 chce zákazníkům pomáhat v tom, aby za své peníze dostali telefon, který jim bude vyhovovat nejen cenově, ale umožní jim také využívat nejmodernější technologii LTE. Proto nyní přichází s deklarací Pravda o mobilech a tabletech, která vyzdvihuje výhody nákupu zařízení u O2. Díky ní se zákazníci mohou spolehnout na to, že získají opravdu kvalitní telefon bez závazku a bez rizika.

Pravda o mobilech a tabletech

  • Bez závazku - Mobily a tablety nabízí O2 za výhodné ceny i bez tarifu a dalších služeb. Zákazník se nemusí vázat žádnou smlouvou.
  • Záruka nejnižší ceny - Když telefon, který si zákazník u O2 koupí, najde u vybraných prodejců za nižší cenu, O2 mu rozdíl dorovná ve vyúčtování služeb nebo formou kreditu.
  • Chytré telefony umí 4G LTE - O2 nabízí nejmodernější tablety a mobily pečlivě vybrané tak, aby podporovaly všechny aktuální technologie. O2 nabízí především telefony s podporou 4G LTE, bez které není chytrý telefon správně použitelný na nově pokrytých místech.
  • Pomoc a péče pro všechny - Pokud si zákazník neví rady se svým telefonem, s výběrem a nastavením mu rádi pomohou O2 Guru i konzultanti na všech 144 prodejnách.
  • Doprava zdarma - Veškeré zboží koupené na e-shopu O2 doručí zdarma s garancí dodání do 48 hodin.
  • Splátky bez navýšení - Žádné skryté poplatky. Když si zákazník u O2 koupí mobil nebo tablet na splátky, nebude ho to stát nic navíc.

E-shop v novém kabátě

Společně s kampaní O2 spouští také přehlednější e-shop, který je po řadě uživatelských testování co nejvíce přizpůsobený běžným uživatelům. Ti u každého telefonu na první pohled vidí základní parametry, podle kterých se při výběru mohou rozhodovat. Mobily i tablety jde také vzájemně porovnávat. Pokud si zákazníci při výběru nevědí rady, mohou se nově obrátit na specialisty prostřednictvím online chatu.

e-shop

"Do nového e-shopu jsme přidali řadu funkcí, které zákazníkům usnadní výběr. Pro lepší představu velikosti telefonu ho porovnáváme s velikostí platební karty. Uvádíme také informaci o výdrži baterie, kterou sami testujeme, nebo obsah balení telefonu," popisuje Jiří Caudr, ředitel pro Online v O2.

Přímo na svém webu O2 ukazuje srovnání cen s vybranými konkurenty. Zákazníci si tak na první pohled mohou ověřit, zda O2 poskytuje skutečně nejnižší cenu a mohou tak ušetřit čas brouzdáním po jiných e-shopech.

Pravdu o mobilech a tabletech podpoří reklamní kampaň

Pravda o mobilech a tabletech bude podporována dlouhodobou komunikací, která má zvýšit povědomí o jednotlivých pravdách a upozorňovat na časté nástrahy při výběru mobilu. Pravdu o mobilech a tabletech podpoří v první fázi také 360° komunikační kampaň.

Reklamní spoty se objeví v televizi i na internetu, kampaň bude probíhat také v outdooru. Kreativní koncept vytvořil interní tým O2. Produkce se zhostila společnost Toaster Pictures pod vedením režiséra Štěpána Fok Vodrážky. V televizi budou k vidění celkem tři dvacetivteřinové reklamní spoty, další tři vznikly pro účely online komunikace. Hlavním hrdinou reklamních spotů je opět herec a divadelní režisér Jiří Havelka.

Televizní spoty

Fotky z natáčení kampaně

natáčení 1natáčení 2natáčení 3natáčení 4