U příležitosti karlovarské přehlídky filmových snímků připravil operátor O2 pro filmové fanoušky speciální akci. Od 3. 7. do 31. 7. mohou legálně sledovat festivalové filmy v O2 Videotéce za speciální cenu 30 Kč. Vybírat si mohou z více než 70 špičkových snímků uvedených na festivalech v Berlíně, Cannes a Benátkách nebo v rámci skandinávského festivalu SCANDI.

Mezi filmy, které by si neměl nechat ujít žádný festivalový fanoušek, je v O2 Videotéce například oscarový snímek Funny a Alexander. Najdete zde ale i nominace na nejlepší zahraniční snímky jako je Život Adele či film Velká nádhera. Za 30 Kč je v O2 Videotéce ke zhlédnutí také Free Range - Balada o přijetí světa, Snadný prachy, Iron Sky, Následky lásky a mnoho dalších.

"Cena filmů je oproti vstupenkám do kina symbolická a zapůjčený snímek zůstává k dispozici po 48 hodin od zapůjčení. Počet přehrání přitom není nijak omezen, navíc na oceněné snímky nemusíte stát nikde frontu a festivalovou atmosféru je možné zažít v pohodlí domova," vyjmenovává výhody letní festivalové nabídky v O2 Videotéce David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností O2 Czech Republic.

Zákazníci O2 TV mohou film sledovat jak na počítači, mobilu a tabletu, ale také pohodlně na velké obrazovce O2 TV. Částka za půjčený film se poté promítne do jejich měsíčního vyúčtování. Lidé, kteří O2 TV nevyužívají, mohou filmy z O2 Videotéky po zapůjčení prostřednictvím prémiové SMS sledovat online až na čtyřech zařízeních po zadání potvrzovacího kódu, který jim po objednání přijde formou SMS.

Festivalové tipy

Rozsáhlý tříhodinový projekt režiséra Ingmar Bergmana Fanny a Alexander vychází z jeho vzpomínek na dětství a těží z bohaté dětské fantazie. Film získal Oscara za nejlepší výpravu, kameru, kostýmy, nejlepší cizojazyčný film a byl nominován na ocenění za nejlepšího režiséra. Snímek byl digitálně zrestaurován z původního negativu a soundtracku.

Francouzský film Život Adele vás dostane neobyčejně silným příběhem lásky mezi dvěma svéráznými mladými ženami. Snímek zachycuje několik vývojových fází života dívky, která se mění v ženu a postupně se sžívá se svoji sexuální orientací. Počin tunisko-francouzského režiséra Abdellatifa Kechicha získal nominaci na Zlatých glóbech v kategorii Nejlepší zahraniční film roku 2014.

Život Adele

Cynický estonský snímek Free range - Baladao přijetí světa se vyznačuje vysokou filmovou kvalitou, skvělým retro soundtrackem a nadčasovým tématem hledání svobody a volnosti. Příběh zachycuje mladého muže, filmového kritika Freda, věčně podmračeného a zdrogovaného, který si žije ve vlastním světě. Když je kvůli nepříznivé recenzi propuštěn z práce a přítelkyně mu oznámí, že čeká dítě, mladý rebel čelí těžkému rozhodnutí - přijmout či nepřijmout nečekanou zodpovědnost a jak vůbec naložit se svým životem.

Hrdina opulentního snímku Velká nádhera, stárnoucí spisovatel a novinář, v životě hledá jiné hodnoty než nepřítomně působící Fred. Italské komediální drama vypráví o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a také s vlastním tělem.