Festivaloví fanoušci v Karlových Varech si budou moct kromě filmů užívat také nejrychlejší mobilní internet. O2 totiž po dobu filmového festivalu posílí stávající pokrytí sítí 4G LTE. Mezi jednotlivými představeními tak návštěvníci budou moct sdílet své zážitky na sociálních sítích, streamovat videa nebo přenášet festivalovou atmosféru prostřednictvím videohovorů.

"Tisíce návštěvníků představují reálný zátěžový test pro naši síť. Aby lidé mohli bez problémů používat internet v mobilu, rozhodli jsme se po celou dobu konání festivalu posílit jak síť 4G LTE, tak i sítě 2G a 3G. Díky tomu se razantně zvýší celková dostupná datová kapacita," popisuje Václav Hanousek, ředitel Service Unit v O2.

Internet 4G LTE však z Karlových Varů nezmizí ani po skončení filmového festivalu. Majitelé mobilních telefonů s podporou LTE mohou už nyní na mnoha místech na Karlovarsku surfovat reálnými rychlostmi v řádech desítek megabitů za vteřinu. Okres Karlovy Vary nyní pokrývá přes dvacet vysílačů na frekvenci 800 MHz a během prázdnin přibydou další, aby byl okres pokrytý kompletně.

Nejrychlejší 4G LTE síť

Podle výsledků uživatelských měření serveru DSL.cz běhají data na LTE již čtyři měsíce po sobě nejrychleji právě v síti O2. Aby lidé mohli rychlý internet využívat, potřebují správný telefon. O2 se nyní zaměřuje výhradně na nabídku LTE telefonů a například dobře vybavený Huawei Y635 s velkým 5" displejem a 5 Mpx fotoaparátem s technologií HDR nabízí zákazníkům s tarify FREE jen za 2 400 korun. K LTE telefonu zákazníci potřebují také LTE SIM kartu. Každý zákazník O2 si může svůj typ SIM karty jednoduše ověřit zadáním kódu *444*# a jeho odesláním jako běžného hovoru. Případnou výměnu karty zařídí zdarma na kterékoli prodejně O2.

Během konání filmového festivalu si lidé budou moci pořídit LTE telefon za výhodnou cenu i vyměnit SIM kartu na kterékoli z těchto O2 Prodejen v Karlových Varech:

Pro filmové fanoušky, kteří se do Karlových Varů nedostanou, připravilo O2 několik festivalových filmů ve své O2 Videotéce. Sledovat je mohou z pohodlí domova prostřednictvím O2 TV, a také kdekoli na tabletu, mobilu nebo na počítači.