Začátek školního roku je pro rodiče dobrým důvodem proč pořídit školákům nový mobilní telefon. Koupi mobilu při této příležitosti zvažuje 46 procent z nich. Nejpádnějším důvodem pro pořízení mobilu dítěti je bezpečnost: 91 procent respondentů vítá možnost být s dítětem v kontaktu, 73 procent pak možnost, že si dítě může zavolat o pomoc. Třetím, ale ne už tak zásadním důvodem, je motivace k lepším studijním výsledkům (16 procent) a fakt, že mobil má většina spolužáků (14 procent). Vyplývá to z průzkumu, který pro O2 realizovala agentura Data Collect.

graf průzkum

Třetina lidí si myslí, že by děti měly už při nástupu do první třídy mít vlastní mobilní telefon. Nejvíce (48 procent) pak mobil pro prvňáčka propagují obyvatelé nejmenších obcí do 500 obyvatel.

Při výběru mobilního telefonu pro dítě jsou nejdůležitějšími kritérii jeho cena (78 procent) a technické parametry (57 procent). Čtvrtina respondentů řeší také operační systém, 16 procent značku a 12 procent design.

To, že koupě mobilního telefonu je v řadě rodin před začátkem školního roku aktuální téma, potvrzují také prodejní statistiky operátora O2. "Během předposledního prázdninového týdne jsme na našich prodejnách a e-shopu prodali zatím nejvíce telefonů v letošním roce," popisuje Jindřich Fremuth, ředitel divize Rezidentních zákazníků v O2.

Kromě vhodného telefonu je důležité vybrat pro dítě také vhodný tarif, který uspokojí potřeby školáka a umožní mu být s rodinou nepřetržitě v kontkatu, aniž by se navyšovala měsíční útrata. O2 nabízí například tarif O2 [:kůl:], který zahrnuje jak volné minuty a neomezené SMS v síti O2, tak internet v mobilu.

Zájem o chytré telefony s podporou LTE roste

Statistiky O2 ukazují, že na odbyt jdou čím dál více chytré telefony. Zatímco v lednu se na prodejních výsledcích podílely 72 procenty, v červenci už to bylo 88 procent. Všechny zároveň podporují nejrychlejší internet 4G LTE.

Na nárůstu prodaných telefonů u O2 se podílí i recyklační bonus, v rámci kterého O2 za funkční starší přístroj slevuje nový telefon s podporou 4G LTE značky Samsung nebo Microsoft. Většina lidí přináší dotykový telefon, který snižuje cenu nového telefonu o tisíc korun, menší část pak tlačítkový přístroj, za který získají bonus pětistovku.

Nejprodávanější telefony v O2 v srpnu:

  • Samsung Galaxy Core Prime VE
  • Samsung Galaxy Grand Prime VE
  • Microsoft Lumia 640
  • Lumia 635
  • Samsung Galaxy A3