Telekomunikační společnost O2 Czech Republic otevře v listopadu letošního roku nové IT centrum v Pardubicích. Půjde o špičkové zařízení, které zaměstná více než šedesát specialistů. Investice dosáhne v prvních letech až do výše 200 miliónů korun.

Záměr vybudovat nové IT centrum v Pardubicích zapadá do strategie společnosti O2, kterou je posílit v oblasti IT a více se profilovat jako dodavatel IT řešení pro rezidentní i firemní zákazníky.

Samotné IT centrum v Pardubicích zaměstná více než 60 expertů. Většinou půjde o vývojáře, kodéry nebo systémové analytiky. Seznam otevřených pozic a detailnější informace jsou k dispozici na speciálně připraveném webu www.chcivyvijetvO2.cz

Zaměstnanci IT centra budou pracovat na klíčových projektech pro O2 v oblasti obsluhy zákazníků (CRM), e-commerece, UX designu, middleware a dalších systémech. Obsluhovat budou například aplikace jako je Moje O2, O2 Active, web společnosti, IoT a další. Součástí bude práce s nejnovějšími technologiemi - Oracle (Java, DB, Golden Gate), Red Hat (JBoss EAP, BRMS), Liferay a mnoho dalších.

"Prostřednictvím našeho vývojového centra se chceme posunout oficiálně do 3. tisíciletí a určovat technologické trendy na lokálním, ale i evropském trhu. Naši lidé budou určovat a vytvářet technologie přímo pro zákazníka. Vznikající týmy budou okamžitě zapojeny do rozvoje v klíčových oblastech zákaznických řešení, a to nejen pro běžného občana (rezidenta), ale i pro největší partnerské subjekty (banky, retail řetězce, průmysl), což každému umožní vybrat si směr kariéry dle vlastní preference, ale samozřejmě i korigovat v průběhu času. Součástí bude i experimentální skupina zaměřená na vytváření technologií, které klient teprve bude chtít," popisuje roli nového IT centra ředitel, divize IT & Operations společnosti O2 Czech Republic Michal Dvořák.

Nové IT centrum začne fungovat od listopadu 2015. Společnost O2 při hledání vhodných uchazečů spolupracuje s vysokými školami v Pardubicích a v Hradci Králové. "Najít takto vysoce technicky zaměřené odborníky není úplně jednoduché. My však věříme, že i mimo velká IT centra, jako je Praha nebo Brno, najdeme spoustu kvalitních IT specialistů i v Pardubicko-hradeckém regionu," vysvětluje ředitel pro lidské zdroje O2 Ctirad Lolek. Doplňuje, že společnost záměrně vybrala lokalitu, kde jsou fakulty specializované na problematiku informačních technologií. V novém IT centru najdou práci jak zkušení profesionálové, tak i absolventi a lidé, kteří v oblasti IT teprve začínají a chtějí v ní budovat svoji kariéru.