Telekomunikační společnost O2 Czech Republic se rozhodla podpořit unikátní technologické projekty a otevře pro ně nový startupový akcelerátor BOLT. Akcelerátor BOLT bude fungovat na jiných principech, než dosavadní startupové fondy, hlavní rozdíl bude v dlouhodobé podpoře. Motivem ke vstupu do akcelerátoru BOLT nebudou jen finance, ale především možnost vyzkoušet projekty s využitím bohaté infrastruktury a ve fungujícím ekosystému se širokou zákaznickou bází a prodejní základnou celé společnosti O2.

"Rozhodli jsme se, že nepůjdeme standardní cestou, kde jsou největším lákadlem pro nové projekty peníze. Často se stává, že tyto projekty nakonec nefungují efektivně a nemají konkrétní výstupy. Chceme partnerům nabídnout zcela jiný princip fungování a dlouhodobou spolupráci. Vybírat budeme především projekty, jejichž propojení s O2 dává byznysový smysl," vysvětluje generální ředitel O2 Czech Republic Tomáš Budník.

Nový akcelerátor, za kterým je společnost O2, má název BOLT, end to end startups. Ojedinělý je tím, že O2 je vedle finanční podpory připravena poskytnout kompletní zázemí a infrastrukturu společnosti poskytující služby 7 miliónům zákazníků. Mezi benefity akcelerátoru BOLT patří například možnost rozvíjet spolupráci s odborníky, kteří patří k telekomunikační špičce na českém trhu, dále financování rozvoje start-up projektu, komunikaci se zákaznickou bází O2 čítající 7 milionů osob, funkční pracovní prostředí, infrastruktura IT sítě a možnost zapojení do fungujícího ekosystému s možností využití prodejních kanálů (celkem 150 prodejen, 800 operátorů na call centrech a jeden z nejnavštěvovanějších webů v České republice).

Akcelerátor BOLT společnosti O2 začne fungovat od 1. listopadu 2015. Správu akcelerátoru zajistí samostatný management, který bude nové projekty vyhodnocovat a s novými podnikateli spolupracovat na jejich dalším rozvoji. Za tímto účelem vznikly také speciální webové stránky www.bebolt.cz.

BOLT