O2 Czech Republic vstupuje se svou digitální televizí do světa filmové produkce. Poté, co operátor v létě spustil vlastní sportovní kanál a stal se tak distributorem jedinečného obsahu, se bude podílet i na samotné filmové tvorbě. Je to vůbec poprvé, co se O2 TV pouští do koprodukce filmů, a přesouvá se tak z role pasivního sponzora k aktivní spolupráci s filmaři. Podporovat chce nejen český film, ale také české producenty. Pro svůj první počin v této oblasti si společnost vybrala film Muzikál aneb Cesty ke štěstí.

Muzikálový film, který vznikl jako poklona legendárním Starcům na chmelu, je od začátku do konce plný hudby a tance. Děj se odehrává v Kounicích na Kutnohorsku v areálu dětského tábora a divákům připomene nadčasové písně muzikálu z 60. let.

.

Ve filmu se objeví řada známých, ale i mladých, nadějných herců jako Adam Mišík, Vica Kerekes, Roman Vojtek, Vladimír Polívka, Jiří Korn, Václav Kopta, Josef Laufer nebo Jaroslava Obermaierová. Nových verzí písní i filmové hudby se ujal Petr Malásek. Premiéra v českých kinech je naplánována na 14. ledna 2016.

"Pro zákazníky O2 bude film dostupný exkluzivně v O2 Videotéce v květnu 2016, a to jak v O2 TV, tak na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci," vysvětluje Viera Kasalová, produktová manažerka služby O2 Videotéka, a dodává: "Uvítali jsme spolupráci s producentkou Veronikou Schwarczovou z Lumiere film a i do budoucna plánujeme koprodukci nových filmových projektů."

O2 TV se bude podílet na komunikaci filmu a pro tyto účely O2 TV připravilo i znělku pro kina. V rámci filmu má také několika vteřinový product placement svého kanálu O2 Sport.

Více na www.o2.cz/muzikal