Všichni zákazníci společnosti O2 cestující na Slovensko mohou surfovat na 4G LTE síti ve třinácti největších slovenských městech. Slovenský operátor O2 sítí 4G LTE v současné chvíli pokrývá Bratislavu, Košice, Trnavu, Martin, Vrútok, Nitru, Prešov, Zvolen, Bánskou Bystrici, Poprad, Prievidzu, Bojníci, Žilinu, Trenčín a Povážskou Bystrici.

Pokrytím 25 % slovenské populace splnilo O2 licenční povinnost, která souvisí s frekvenčním přídělem. "V příštím roce plánujeme na Slovensku pokrytí dále rozšiřovat i do menších měst a obcí. Ze současných 25 % chceme dostupnost zvýšit pro 60 % slovenské populace," popisuje Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic.

Zákazníci O2 mohou LTE roaming nyní využívat v deseti státech - kromě Slovenska také v Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Německu, Maďarsku, v Rusku a v USA, příští týden se k těmto státům přidá i Holandsko. "V příštích šesti měsících plánujeme mít LTE roaming spuštěný ve 40 zemích," dodává Tomáš Budník.

Pro využívání LTE roamingu zákazníci potřebují správný telefon s podporou 4G LTE a také LTE SIM kartu, kterou O2 zdarma mění na všech svých prodejnách. Pro využití dat v zahraničí O2 doporučuje aktivaci datového balíčku. Například s balíčkem Evropa M vyjde 1 MB dat na 1,30 Kč - to je pětkrát méně, než stanovuje regulace EU. Stačí zaslat SMS ve tvaru Evropa M na 999111.