O2 opět vylepší svou digitální televizi! Po prodloužení Zpětného zhlédnutí z 30 na 50 hodin přichází s funkcí, která přinese divákům další dimenzi a zásadně změní konzumaci televizního obsahu na českém trhu. Diváci už nebudou cestovat v čase pouze zpět, ale nově také vpřed, a to až o 50 hodin.

"Zpětné zhlédnutí jsme na českém trhu představili před 2 lety a za tu dobu se stalo nejoblíbenější funkcionalitou naší televize. Pravidelně ji využívá přes 70 % našich diváků," vysvětluje David Duroň, ředitel O2 TV. "S Dopředným zhlédnutím máme stejnou ambici. Naši zákazníci díky tomu získají 100 hodin časoprostoru, ve kterém se budou moct pohybovat, a vybírat tak z desítek tisíc hodin televizního obsahu.Předpokládám, že i v tomto případě nás do pár dnů zkopíruje konkurence, ale vadit nám to tentokrát nebude," dodává Duroň.

Funkci Dopředného zhlédnutí plánuje O2 spustit v ostrém provozu v průběhu dubna. Stávající zákazníci mohou novinku vyzkoušet již od pátku 1. dubna, kdy startuje pilotní provoz. Diváci O2 TV tak uvidí dříve než ostatní nejen nové epizody svých oblíbených seriálů, ale budou znát v předstihu také výsledky sportovních klání. "Z této funkce nebudou asi moc nadšené sázkové kanceláře. Už dneska si totiž naši diváci budou moct s jistotou vsadit třeba na výsledek nedělního utkání Dukly Praha proti Slavii, který bude odpoledne ke zhlédnutí na O2 Sport," radí s úsměvem Duroň.

Nová funkce bude nejprve k dispozici pouze pro set-top boxy a prostřednictvím webového rozhraní, v průběhu dubna plánuje O2 vydat aktualizovanou verzi své aplikace O2 TV. Ta umožní využívat Dopředné zhlédnutí také na přenosných zařízeních s operačními systémy Android, Windows Phone a iOS.