Operátor O2 startuje novou nabídku pro zákazníky předplacených služeb. Díky ní už nebudou muset počítat provolané minuty ani řešit, do jaké sítě volají. Zákazníci díky nové nabídce zaplatí pouze za dny, kdy ze svého telefonu uskuteční odchozí volání, pošlou SMS nebo se připojí k internetu. V tento den pak budou moc volat neomezeně a do všech sítí. Nabídka není časově omezena ani není vázána na pravidelné dobíjení kreditu.

"Ze statistik z naší sítě vyplývá, že zákazníci předplacených karet volají průměrně šest dnů v měsíci a hlídají si délku a počet hovorů. Těmto zákazníkům umožní naše nová nabídka volat bez starostí, do jaké sítě jejich hovor směřuje a jak dlouho trvá," popisuje Silvia Cieslarová, ředitelka pro mobilní segment v O2, a dodává: " Rozhovory se zákazníky, které probíhaly v rámci výzkumu, nám ukázaly, že zákazníci u nové nabídky ocení především odstranění nejčastějších bariér - počítání provolaných minut a obavu z volání do ostatních sítí. Jako výhodu naopak vnímají to, že s novou nabídkou mohou volat od rána do noci neomezeně do všech sítí a neutratí více než 20 korun za den. Oceňují také to, že nabídka zachovává hlavní výhody předplacené služby - kontrolu výdajů, platbu pouze při aktivním využívání telefonu, anonymitu a bezúvazkový princip."

  Den volání Den volání + SMS
cena za den 20 Kč 25 Kč
volání do všech sítí v ČR neomezeně neomezeně
SMS 2 Kč neomezeně
     
internet pro zprávy a chat (32 kb/s) neomezeně neomezeně
mobilní internet 500 MB - volitelný balíček 150 Kč 150 Kč

O2 v rámci nové nabídky představuje dva tarify - Den volání a Den volání + SMS. Den volání přinese zákazníkům za denní poplatek 20 Kč neomezené volání do všech sítí, cena každé SMS je pak 2 Kč. Součástí nabídky je i tzv. Internet pro zprávy a chat s rychlostí připojení 32 kb/s vhodný pro messengery (WhatsApp, Messenger, Viber apod.). Tarif Den volání + SMS za cenu 25 Kč navíc zahrnuje také neomezené SMS. K oběma tarifům lze přikoupit 30denní datový balíček ve výši 500 MB za 150 Kč.

Den volání si zákazník kdykoliv aktivuje odchozím hovorem nebo připojením k internetu, v případě tarifu Den volání + SMS také odchozí SMS zprávou. Den volání pak platí vždy do půlnoci téhož dne. Příchozí hovor, připojení v rámci balíčku mobilního internetu 500 MB ani připojení k wifi Den neaktivuje. Nabídka O2 PředplaDENka platí pouze pro volání v rámci ČR.

Novou nabídku budou během následujících dnů moci vyzkoušet všichni stávající zákazníci předplacených karet O2, stačí projevit zájem na bezplatné lince O2 nebo na některé z prodejen. V případě, že jim nebude nový tarif vyhovovat, mohou se vrátit na svůj původní. Noví zákazníci se dočkají v září, kdy PředplaDENka s tarifem Den Volání bude k dostání na obvyklých prodejních místech předplacených karet - v O2 prodejnách, obchodních řetězcích, trafikách či webu.

Jako úplně první si PředplaDENku vyzkouší zákazníci v rámci pilotního testování. Ti byli o zařazení do pilotu informováni prostřednictvím dvou SMS zpráv a testování mohli odmítnout. Účastníci pilotu mohou navíc kdykoli v jeho průběhu využít také tzv. Garanci výhodnější ceny. V případě, že s novým tarifem provolají více kreditu, mohou O2 zažádat o vrácení rozdílu oproti původnímu minutovému tarifu, a to až třicet dnů zpětně. Rozdíl O2 zákazníkovi vrátí formou kreditu a zároveň ho převede zpět na původní tarif.