Od dubna 2014, kdy operátor spustil online verzi své O2 Videotéky, zájem o legální sledování filmových novinek stoupá. Výnosy z Videotéky meziročně vzrostly o 15 %, počet zápůjček dokonce o 17 %. Operátor nyní začíná spolupracovat se studiem 20th Century Fox, které přinese divákům filmové novinky i starší snímky z jejich distribuce.

O2 ročně eviduje ve své Videotéce, která je k dispozici nejen majitelům O2 TV, ale i kterémumukoli online zákazníkovi, stovky tisíc zápůjček. "V porovnání s loňským rokem přitom výnosy z O2 Videotéky vzrostly o 15 %, počet zapůjčených filmů dokonce o 17 %," říká Viera Kasalová, produktová manažerka služby O2 Videotéka. "Češi pomalu, ale jistě zjišťují, že sledovat filmy online lze i jednoduchou, legální cestou. Není nutné je složitě hledat na úložištích nebo riskovat sdílení přes torrenty," vysvětluje Kasalová s tím, že filmový průmysl díky tomu nepřichází o finance, které může investovat do další produkce.

O2 Videotéka nabízí zákazníkům českou klasiku i hollywoodské trháky, a to v období ještě před jejich DVD distribucí. Největší zájem je dlouhodobě o české a zahraniční novinky.

TOP 5 nejpůjčovanějších filmů (2016)

  • Lída Baarová
  • Zootropolis: Město zvířat
  • Osm hrozných
  • Star Wars
  • Gangster Ka

Svůj obsah čerpá od nejlepších českých i světových filmových distributorů. Od října navíc nabídne prémiové snímky z dílny 20th Century Fox, které ještě zvýší atraktivitu nabízeného obsahu. "Díky nově uzavřené dohodě se mohou naši diváci těšit skutečně na to nejlepší, co hollywoodské studio Fox nabízí," dodává Kasalová s tím, že v O2 Videotéce přibydou novinky jako Kung Fu Panda 3, Den nezávislosti: Nový útok nebo X-Men: Apokalypsa. Ze starších snímků budou k dispozici třeba Avatar, Moulin Rouge nebo Klub rváčů.

Od 6. října opět přibydou v O2 Videotéce oblíbené festivalové filmy. Diváci se mohou těšit na 12 snímků, které v minulosti bodovaly na festivalech v Benátkách, Berlíně nebo Cannes.

Diváci mohou filmy z O2 Videotéky sledovat buď doma ve své O2 TV, v rámci stejnojmenné aplikace na mobilech a tabletech nebo online na webu www.o2tv.cz . Cena za půjčení filmů začíná na 30 Kč za filmy v akci, 45 Kč za filmové hity, 55 Kč za novinky s totožným termínem jako DVD distribuce a 75 Kč za filmy ještě před vydáním na DVD 95 Kč až 120 Kč zaplatí diváci za tituly pro dospělé. Film je k dispozici po dobu 48 hodin a počet přehrání přitom není omezen.

Více na www.o2tv.cz/videoteka