EET pokladna od O2 rozšiřuje záběr. Na trh uvádí nový modul určený pro hotely a penziony. Jeho předností je jednoduchá online evidence hostů, propojení na největší rezervační portály či automatické zasílání reportů na Cizineckou polici a městské úřady.

EET řešení O2 eKasa útočí na další segmenty zákazníků. Kromě stávajících restaurací, kaváren a večerek nabídne od prosince 2016 speciální modul určený pro malé penziony a hotely.

Modul eKasa Hotel je komplexní rezervační systém. Svým zákazníkům nabízí kromě splnění povinnosti EET jednoduchou digitalizaci jejich ubytovací agendy. Penziony už nebudou muset vést papírové ubytovací knihy, zdlouhavě hlásit pobyty cizinců úřadům či složitě reportovat tzv. rekreační poplatky místní samosprávě. Potřebné reporty se budou generovat jednoduše online.

Hotelům a penzionům umožní eKasa jednoduše zadávat základní ubytovací operace jako jsou vytvoření rezervace, prodloužení, změna, storno nebo přímo check-in. Jednoduše půjde navolit i to zda je pobyt se snídaní, polopenzí, plnou penzí nebo s all-inclusive.

Modul eKasa Hotel navíc nabízí propojení na všechny největší české i zahraniční rezervační systémy. Zákazníkům to pomůže minimalizovat chyby v rezervacích či cenových nabídkách. Od prosince budou v nabídce portály, jako jsou Hotel.cz, Hotely.cz, Penzion.cz, Penziony.cz, Svetubytovani.cz, Hotel-ubytovani.com a další celorepublikové i regionální portály. eKasu půjde napojit i na zahraniční portály jako jsou Booking.com, Expedia.com či Airbnb.com a další.

" Od začátku jsme eKasu vyvíjeli jako pokladnu, která zákazníkovi přináší víc, než jen EET. Zákazníkům nabízíme například terminály pro platby kartou s bezkonkurenčním transakčním poplatkem 0,99 %. Penzionům a hotelům nyní nabízíme rezervační systém pro 21. století, šitý přesně na míru jejich potřeb. Navíc jim umožní skoncovat s papírovými knihami hostů a jejich pokladnu propojí s největšími rezervačními portály. Čas ušetří i jejich účetní, protože eKasu je možné napojit na nejběžnější účetní systémy, jako jsou Pohoda, Money či Helios," říká Luboš Lukasík, jednatel eKasa s.r.o., dceřiné společnosti O2.

" Hosté dnes preferují rezervovat primárně přes internet. Dosud však měli jen omezenou možnost objednat si menší penziony online, protože ti neměli potřebné technologie. Povinnost EET byla pro mnohé poslední kapkou k pořízení počítačového systému. Věřím, že spojením našich zkušeností v cestovním ruchu a obrovské síly O2 v technologiích vznikl unikátní produkt. eKasa Hotel může pomoci opravdu každému menšímu ubytovateli nejen s EET, ale hlavně s vedením každodenní agendy a online rezervacemi," dodává zakladatel rezervačního systému Previo Pavel Kotas.

V nabídce O2 budou od prosince k dispozici tři balíčky:

  • O2 eKasa Standard: aktuální balíček určený pro restaurace
  • O2 eKasa Hotel: nový modul určený pro Hotely a Penziony
  • O2 eKasa Standard + eKasa Hotel: Propojený balíček určený pro Hotely a Penziony, které provozují např. hotelovou kavárnu či restauraci

O2 nabízí jednotné řešení pro EET nazvané O2 eKasa vhodné pro všechny oblasti podnikání. Balení obsahuje vše, co obchodník k evidenci tržeb potřebuje, tedy dotykovou pokladnu se stojanem, tiskárnu na účtenky, platební terminál pro platby kartami a SIM kartu pro datové připojení. Jako nástavbu O2 nabízí také patnáctipalcový dotykový display, mobilního číšníka, tiskárnu do kuchyně a další příslušenství.

Modul O2 eKasa Hotel je vyvinutý ve spolupráci s českou společností Previo. Ta se specializuje na vývoj rezervačních systémů a jejich propojování s online rezervačními portály. V ČR patří mezi špičku na trhu.

O2 eKasa Hotel