Počátkem října upravilo O2 koncept Sportovního kina na "O2 TV Sport živě zde". Takto jsou nyní označeny restaurace se službou O2 TV Business, kterou operátor odstartoval v polovině roku 2015.

Do projektu se již zapojilo na 1200 hospod, barů a restaurací z celé České republiky a operátor nadále pokračuje v další expanzi. "S O2 TV Business, která je speciálně určena pro podporu návštěvnosti restaurací a hospod, dáváme zábavu tam, kde díky společnému fandění dostává úplně jiný rozměr," vysvětluje David Duroň, ředitel O2 TV.

.

O2 dosavadní spolupráci s restauracemi označuje za velmi úspěšnou. " Během sportovních utkání stoupá průměrná návštěvnost lokálů s O2 TV Business a s ní i výtoč piva a tržeb - v průměru o 10 až 15 %," tvrdí David Duroň. Mezi návštěvníky hospod jsou podle Duroně nejsledovanější víkendové zápasy české ePojisteni.cz ligy a úterní a středeční přenosy Ligy mistrů.

Startuje Liga hospod.cz

Diváci v hospodách Plzeňského Prazdroje se mohou během jarních kol ePojisteni.cz ligy i Ligy mistrů zároveň těšit na netradiční zpestření zápasů. Pro další zlepšení spotřebitelského zážitku i spokojenosti provozovatelů hospod a restaurací totiž nachystal Plzeňský Prazdroj ve spolupráci s kanálem O2 TV Sport soutěž Liga hospod. " Majitelé hospod a restaurací, které čepují naše piva a zároveň mají O2 TV, budou moci od 14. února nabídnout svým hostům další skvělý zážitek," říká Jan Šolta, trade marketingový manažer Plzeňského Prazdroje, a dodává: "Díky zapojení do soutěže Liga hospod získají diváci v hospodách možnost vyhrát sud piva pro celý lokál. A to ihned po skončení přímého přenosu."

K dosažení výhry postačí sledovat zápasy ePojisteni.cz ligy a Ligy mistrů a tipovat na jejich výsledek na www.ligahospod.cz. Vítězné hospody budou vyhlášeny přímo ve sportovním studiu. Jarní část soutěže Liga hospod.cz poběží od 14. února a skončí 3. června 2017.

Jak najít hospodu s přenosy O2 TV Sport?

"Všechny provozovny, kde je naše televize k dispozici, jsou jednoduše a viditelně označeny souslovím "O2 TV Sport živě zde" . Seznam restaurací s O2TV Business si může kdokoli najít na stránce www.o2.cz v sekci O2TV," dodává David Duroň.

Operátor O2 díky spuštění balíčku O2 TV Business vytvořil v loňském roce jako první legální produkt pro veřejné vysílání televizního obsahu v ČR. Do českých hospod tak přinesl exkluzivní a legální obsah v podobě 63 televizních kanálů a z toho 22 kanálů v HD rozlišení. Kromě stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal umožní vysílat dalších 11 sportovních, 11 tematických (hudební, dětské a společenské) a další volně šířené kanály.

Společnost O2 má jako jediná v České republice vyřešena a nakoupena práva přenosu sportovního utkání i pro své obchodní zákazníky, kteří nabízí veřejné vysílání svým hostům. Česká republika byla do loňského roku jednou z mála zemí v Evropě, kde podobný produkt chyběl.