Operátor O2 spustí 5. března kanál O2 TV Free. Novou televizní stanici je už nyní možné naladit v pozemním vysílání multiplexu 4. O2TV Free divákům nabídne ten nejlepší sportovní obsah, kterým O2 TV Sport disponuje, a zároveň umožní divákům vyzkoušet si nejoblíbenější funkce O2 TV jako je zpětné zhlédnutí, zastavení obrazu nebo kvalita obrazu v HD. Kanál bude dostupný částečně zdarma a částečně za poplatek, a to ve formě HbbTV aplikace.

"O2 TV je už dnes dostupná na jakékoli internetové přípojce, pořady si můžete pustit v mobilu nebo v počítači, je možné je sledovat v restauracích… Nově teď přinášíme O2 TV Sport i na televize připojené anténou. Diváci tak budou mít možnost ochutnat exkluzivní sportovní obsah a unikátní O2 TV funkce, které mění způsob sledování televizního obsahu," vysvětluje David Duroň, ředitel O2 TV, a dodává: " Věříme, že nejen cestování v čase až 50 hodin zpět, ale i možnost přeskočit obsah, který vás v televizi momentálně nezajímá nebo dokonce obtěžuje, si určitě najdou své fanoušky."

.

Od 5. do 21. března poběží vysílání O2 TV Free bezplatně. "Všichni diváci, kteří si doma O2 TV Free naladí, se mohou už tuto neděli těšit na bezplatnou ochutnávku našeho sportovního obsahu v podobě šlágru kola - zápasu pražské Slavie a loňského mistra Viktorie Plzeň," říká Marek Kindernay, ředitel O2 TV Sport.

Po 21. březnu se ten nejzajímavější obsah, jakým jsou utkání ePojisteni.cz ligy, Ligy mistrů nebo tenisové turnaje ATP a WTA, přesune za placenou bránu a dostupný bude pouze v HbbTV aplikaci. Prostřednictvím hybridního vysílání si budou moct diváci vyzkoušet oblíbené funkce O2 TV, jakými jsou cestování v čase až 50 hodin zpět nebo pozastavení pořadu. Zároveň získají přístup i do archivu vybraných pořadů vysílaných na O2 TV Sport. Na rozdíl od lineárního vysílání, které poběží v SD kvalitě, nabídne aplikace divákům ještě další výhodu v podobě vysílání ve vysokém rozlišení.

K platbě za 24hodinový přístup k obsahu v HbbTV budou diváci využívat Premium SMS. V první fázi bude cena stanovena na symbolickou 1 Kč, od 3. dubna se zvýší na 69 Kč, tedy na stejnou částku, kolik dnes stojí služba O2 TV Sport na 24 hodin.

PŘÍLOHY: