Nedělní přímý přenos fotbalového utkání mezi Slavií a Spartou se těšil v digitální televizi O2 TV velkému zájmu fanoušků. Padl historický rekord v objemu přenesených dat i v počtu diváků, kteří se na derby pražských "S" dívali na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal.

.

Dlouho očekávaný duel sledovalo živě 237 tisíc diváků. Utkání bylo dostupné nejen v domácnostech, ale také na webu, přes mobilní aplikaci nebo ve více než 1200 restauracích. "Finální číslo sledovanosti bude ještě vyšší, protože část fanoušků si přenos pouští až ze zpětného zhlédnutí," prozradil David Duroň, ředitel O2 TV. Došlo tak k překonání rekordu z loňského roku, kdy souboj Sparta - Plzeň vidělo 200 tisíc fanoušků.

"Derby se zatím stalo největším trhákem v O2 TV. Ukazuje se, že strategie O2 TV Sport, přinášet špičkový sportovní obsah, zákazníci oceňují," doplnil David Duroň. Další milník byl zaznamenám v objemu dat, která přes aplikaci a mobilní vysílání v neděli od 17.30 hodin protekla sítí O2. Maximální přenosová rychlost dosáhla 91,05 Gbps.

Další šlágr, který bude atakovat aktuální rekord, se odehraje 23. dubna, kdy exkluzivně na obrazovkách O2 TV poměří síly pražská Sparta s Viktorií Plzeň.